- Bardzo cieszy nas wznowienie lotów na trasie Kraków – Kopenhaga. Możliwości podróżowania z i do Krakowa stale przybywa, a to dobry znak. Widać, że przewoźnicy powracają do naszego portu lotniczego z bogatą ofertą siatki połączeń
– komentuje Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.
Podkreśla, że Kopenhaga to wspaniałe miasto na kilkudniową podróż turystyczną czy biznesową, ale też port lotniczy z ciekawą bazą przesiadkową do wielu zakątków na całym świecie. Z punktu widzenia gospodarczego, połączenie ze stolicą Danii ma ogromne znaczenie dla ruchu biznesowego Krakowa I Małopolski.
Kopenhaga została założona w XII wieku w połowie drogi pomiędzy ważnymi wówczas ośrodkami władzy królewskiej w Danii - Roskilde i Lund. Już wtedy krzyżowały się w tym miejscu szlaki handlowe z Zelandii do Skanii i z Bałtyku w kierunku Morza Północnego przez Sund. W połowie XV wieku stała się faktyczną stolicą państwa. W XIX wieku przeżyła rozkwit – tworzyli tu słynni pisarze z Hansem Christianem Andersenem, filozofowie (m.in. Kierkegaard), rzeźbiarze (m.in. Thordvaldsen).
Tysiące ofert pracy w Krakowie. O robotę łatwiej niż przed p...
Od początku XXI wieku połączona ze szwedzkim Malmö słynnym mostem nad Sundem. Liczy dziś około 800 tysięcy mieszkańców, a wraz zespołem miejskim „Wielkiej Kopenhagi” – ponad 1,3 mln. Uznana została w wielu popularnych rankingach za jedno z najlepszych na Ziemi miejsc do życia. Różni się znacznie od innych europejskich stolic. - Zaskakuje bezpretensjonalnością, ciepłą atmosferą i niezawodnym poczuciem stylu – widocznym zarówno w designie, architekturze, jak i w modzie ulicznej. Z pewnością warto do stolicy Danii wybrać się w poszukiwaniu artystycznych inspiracji oraz wyjątkowych zakupów – przekonuje prezes Kraków Airport.
Jako największy duński port Kopenhaga ma połączenia promowe ze Szwecją, Norwegią, Niemcami i Wielką Brytanią. Na wyspie Amager położony jest jeden z większych w Europie i największy w Skandynawii międzynarodowy port lotniczy – Kastrup. Oprócz tego Zelandia połączona jest z sąsiadującymi wyspami (Fionią, Falster, Møn i Bogø) i Półwyspem Skandynawskim pięcioma mostami, co umożliwia ruch pociągów i samochodów.
Aktualne zasady podróżowania do Danii znaleźć można TUTAJ.
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- WIELKI chiński horoskop na 2022 rok! Co Cię czeka w roku tygrysa?
- Podstępny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie
- Te miejsca już tak nie wyglądają. Rozpoznasz Kraków na archiwalnych zdjęciach?
- Kolejne problemy na zakopiance. Opóźni się budowa tunelu pod Luboniem Małym
