FLESZ - Co Polacy robili w trakcie pandemii. Naukowcy zbadali nasz styl życia

Przy kościołach lub w ich pobliżu, mobilne punkty szczepień znajdą się w Spytkowicach, Jabłonce, Laskowej, Niedźwiedziu, Łukowicy, Piwnicznej-Zdroju, Nawojowej, Ropie, Radogoszczy i Gromniku. Akcja prowadzona jest wspólnie z archidiecezją krakowską i diecezją tarnowską oraz małopolskimi samorządowcami.
- Wirus jest i nadal wpływa na naszą codzienność. Mamy jednak sprawne narzędzie, aby się przed nim zabezpieczać. Szczepienia to najlepsza droga do tego, by Małopolanie mogli bezpiecznie funkcjonować i powracać do życia, jakie pamiętamy sprzed pandemii. Zachęcam do odwiedzania punktów szczepień. To niezwykle ważne, abyśmy zdążyli przed czwartą falą epidemii zbudować zbiorową odporność – przypomina wojewoda Łukasz Kmita.
Przez najbliższe dwa dni szczepienia będzie można także przyjąć w ramach akcji przeprowadzanych przez samorządy. Towarzyszą one ciekawym wydarzeniom jak chociażby Festiwal Rosołu, II Festiwal Podpłomyka Plebańskiego czy Zawody Jeździeckie w Łopusznej. Tak będzie też w Krakowie. Mobilne punkty szczepień zorganizowane przez krakowski magistrat staną w weekend na Małym Rynku oraz w klubie sportowym Prądniczanka.
Przypomnijmy, że w akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Szczepienia wykonują wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przechodzi standardową kwalifikację.
Małopolska jest czwartym województwem w Polsce pod względem liczby wykonanych szczepień.