Małopolska Noc Naukowców 2016
W poprzedniej edycji udział wzięło ok. 70 tys. osób. W tej może paść nowy rekord. - Próżno szukać lepszej okazji, aby przyjrzeć się pracy naukowców z tak bliska, aby móc zapytać ich o to, o co zapytać na co dzień nie sposób. Tylko w jednym dniu w roku badacze będą tylko do Waszej dyspozycji, odpowiadając na dziwne i jeszcze dziwniejsze pytania” - zapowiadają organizatorzy.
Małopolska Noc Naukowców 2016. Podejrzymy mózgi i znikające zdjęcia
Na inauguracji w Kinie Kijów o godz. 18 będzie multimedialne widowisko „Naukowe Safari z dinouzarami”. Korzystając z wehikułu czasu cofniemy się do okresu, gdy światem władały największe zwierzęta lądowe. Przeniesiemy się do jurajskiego lasu, w którym roi się od różnych gatunków wielkich gadów. Staniemy oko w oko z dinozaurami!
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale na wybrane atrakcje obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
- Chcielibyście podejrzeć mózg podczas pracy? A może ciekawi Was, jak od A do Z przebiega badanie właściwości materiałów? Nie do końca wiecie, czym jest i jak działa Snapchat i dlaczego twoje zdjęcia tak naprawdę nie znikają? - zachęcają organizatorzy. - Jeżeli jesteście entuzjastami podróży po świecie chemii, to z pewnością nie może Was zabraknąć w Laboratorium Czterech Żywiołów - tam zobaczycie fajerwerki odpalane wodą, a nawet zyskacie okazję spotkania oko w oko z chemicznym dżinem!
Małopolska Noc Naukowców 2016. Naukowcy dadzą nam popalić!
Małopolska Noc Naukowców jest przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, chodzi o ich oswojenie ze światem nauki. Organizatorzy zaprezentują młodym ludziom najnowsze osiągnięcia naukowców.
Na Uniwersytecie Ekonomicznym poznamy tajniki skutecznego wywierania wpływu i mądrej autoprezentacji, w Instytucie Nauk Geologicznych PAN spotkamy Sherlocka Holmesa zbierającego minerały, a na Uniwersytecie Rolniczym przebadamy drzewa tomografem. Politechnika Krakowska pokaże, jak zrobić tabletkę z kawy. Na AGH naukowcy zorganizują pokaz „Władcy piorunów - wyładowania elektryczne od A do Z” w Laboratorium Wysokich Napięć. a
Małopolska Noc Naukowców
30 września