https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małopolska policja zaprasza do służby. Sprawdź przykładowe pytania!

Piotr Rąpalski
Anna Kaczmarz
Każdego roku kilkaset osób ma szansę na rozpoczęcie służby w małopolskim garnizonie policji. Od początku 2016 r. przyjęto prawie 300 nowych policjantów. W ostatnim kwartale minionego roku dołączyło do nich jeszcze 160 kolejnych osób. W tym roku szykuje się kolejny nabór.

Zobacz też ->>

Test MultiSelect - przykładowe pytania testu psychologicznego do policji

Małopolska policja stawia na młodych ludzi absolwentów szkół średnich, oraz na osoby z wykształceniem wyższym szczególnie po kierunkach przydatnych do służby w policji.

Poszukuje osób z całego województwa, ale przede wszystkim z południowych rejonów Małopolski - tj. z powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego.

Preferowani są m.in. kandydaci, którzy mają tytuł ratownika albo ratownika medycznego. Dodatkowe punkty dostaną osoby, które mają uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego nurkowania, czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii "A" i "C".

Równie istotna jest znajomość języków obcych. Małopolska wraz ze swoją stolicą - Krakowem i zimową stolicą Polski Zakopanem, to rejon szczególnie często odwiedzany przez turystów. Dlatego też, tak ważne jest, aby małopolscy policjanci znali języki obce.

Oczywiście kandydaci będą musieli przejść testy z wiedzy i sprawnościowe zanim zostaną skierowani na szkolenie i założą mundury.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej policji www.malopolska.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu 12 61 54 068 ; jak również można je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109 - w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia

A tak policjanci zachęcają do służby:

"Przyjdź - sprawdź - zdecyduj.

Być może jedno z wolnych miejsc czeka właśnie na Ciebie.

Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery, możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji.

To wymarzona praca dla Ciebie, jeśli chcesz w życiu pomagać innym ludziom, dbając o ich bezpieczeństwo i porządek publiczny, masz predyspozycje fizyczne i psychiczne do pełnienia służby w formacji uzbrojonej, jesteś zdyscyplinowany i potrafisz dochować tajemnicy. Służba w Policji daje szansę na rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Duży wachlarz specjalistycznych szkoleń, służy pogłębianiu wiedzy, a także daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń".

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

l
lis
Z TEGO co slyszalem 300 etatow 600 chetnych poco te ogloszenia
D
Dziady
Za te pieniądze? Hehe frajerów szukają
L
Limanowianin
Zgadzam się. Akurat przypadek Papały mi się z tym prestiżem kojarzy.
B
Błaszczak
Czy wierzysz w zamach smoleński?
P
Pipi
Coraz więcej artykułów aby młodzi chcieli służyć w Policji oznacza to, że brakuje chętnych i będzie coraz gorzej zachęcić do pracy...płace tylko leciutko są lepsze niż na wolnym rynku, a "konieczność obrony" przed suwerenem takich osób jak Terlecki, Pawłowicz, Piotrowicz, Brudziński napawa "obrzydzeniem"...nie ma się więc co dziwić, że szukają chętnych!
m
mieszkaniec
A jak zadzwonisz do policji to odsyłają cię do straży miejskiej ha ha ha , w tym są szkoleni ha ha ha
q
qwerty
.....Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery, możliwość ciągłego rozwoju osobistego,.....
....Służba w Policji daje szansę na rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Duży wachlarz specjalistycznych szkoleń, służy pogłębianiu wiedzy, a także daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń.....
buuuuuuuuahahahahahaha
o
olo
Powinno być zaznaczone, że tekst to reklama. A poza tym wolnych miejsc jest całkiem sporo. Chętnie widziani są kandydaci po studiach i kursach. Brakuje tylko informacji, że przejrzysta ścieżka kariery szybko kończy się bez znajomości i zostaje 25 lat użerania się z patolami za jakieś 2 500 zł przy dobrych wiatrach. I organizacja czasu wolnego w nocy święta i weekendy też zapewniona. Plus idiotyczne uwagi władzy zwierzchniej.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska