https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małopolska zach. Załóż mikołajkową czapkę i pomóż bezdomnym zwierzakom!

Magdalena Balicka
Od siedmiu lat miłośnicy zwierząt (z Izą Prochal-Kuchcińską z Chrzanowa na czele) ubierają mikołajkowe czapki, by pomagać bezdomnym psom i kotom ze schroniska w Oświęcimiu. Namawiają ludzi dobrej woli o wsparcie i pomoc w napełnieniu worków prezentami. Konwój z darami wyruszy do Schroniska Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w Oświęcimiu 4 grudnia o godz. 11 sprzed Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

- Zima to najtrudniejszy dla schroniska czas, kiedy koc czy miska ciepłej karmy mają wpływ na zdrowie i życie przebywających tam zwierząt - podkreśla Iza Prochal-Kuchcińska.

Dodaje, że dla wielu z nas taki prezent to żaden wydatek, bo używana poszwa czy miska wylądowałyby w śmietniku. Każdy może pomóc. Potrzebne są nie tylko koce, pościel, ale też sucha i mokra karma, środki czystości i higieniczne oraz strzykawki, waciki, bandaże... Zainteresowani powinni śledzić fanpaga na facebooku. Wystarczy wpisać:”Mikołajki dla schroniska”.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska