Akcja “Czas na BADANIE” zainicjowana przez Royal Canin, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt pozwoli nie tylko na bezstresową wizytę weterynaryjną, ale także bardziej przystępną cenowo. Royal Canin postanowił dofinansować aż 1000 wizyt profilaktycznych w 100 klinikach weterynaryjnych, w tym w 4 placówkach w województwie małopolskim.
Tańsze i bezstresowe badania profilaktyczne w województwie małopolskim
Royal Canin kontynuuje edukację opiekunów zwierząt, zapoczątkowaną kampanią społeczną „Wyjdź z neta, idź do weta” zwracając uwagę na wagę regularnych badań profilaktycznych pupili.
Zwierzęta to nie tylko nasi towarzysze, ale także członkowie rodziny i zasługują na regularną oraz troskliwą opiekę zdrowotną, by mogły cieszyć się życiem i merdać ogonem u naszego boku jak najdłużej. Z danych zebranych w kampanii „Wyjdź z neta, idź do weta” wynika, że niemal połowa opiekunów odwiedza weterynarza tylko raz w roku. Dlatego też zdecydowaliśmy się na akcję dofinansowującą wizyty ogólnoprofilaktyczne w partnerskich klinikach weterynaryjnych w całej Polsce, w tym także w województwie małopolskim – mówi Daria Kulińska, dyrektorka ds. korporacyjnych w Royal Canin.
Royal Canin chce, aby opiekunowie zwierząt znaleźli nie tylko czas na profilaktyczne badania swojego zwierzaka, ale także odpowiednie miejsce – najlepiej jak najbliższej domu. Dlatego marka nawiązała współpracę z aż 100 klinikami weterynaryjnymi w całej Polsce, w tym w 4 w województwie małopolskim:
Lecznica Weterynaryjna Serwin Lek.Wet. Maciej Serwin, Dojazdowa 3, 33-300 Nowy Sącz,
ARWET Rafał Korta i wspólnicy spółka jawna, Sienkiewicza 25, 32-020 Wieliczka,
Małgorzata Niziołek-Warzecha Nasze Zwierzaki Gabinet Weterynaryjny, Majora 5b/Lu2, 31-422 Kraków,
Przychodnia Weterynaryjna Animali Lek. Wet. Damian Przędzik, Na Błonie 61b, 30-147 Kraków.
Profilaktyka to nieodzowny element odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. Jak mówi lek. weterynarii Maciej Serwin z lecznicy weterynaryjnej Serwin:
regularne wizyty kontrolne to szansa na wczesne wykrycie nieprawidłowości, indywidualne podejście do potrzeb zdrowotnych zwierzęcia oraz dobór odpowiedniego wsparcia – również dietetycznego. Niestety, wciąż zbyt wielu opiekunów zwleka z wizytą, nie zdając sobie sprawy, że profilaktyka to nie koszt – to inwestycja w zdrowie i dłuższe życie ich podopiecznych.
Profilaktyka to nie tylko szansa na wczesne wykrycie chorób u zwierząt towarzyszących, ale również realna korzyść ekonomiczna dla ich właścicieli. Jak mówi dr. n. wet. Jerzy Gawor z kliniki weterynaryjnej Arka w Krakowie, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt oraz Prezes Elekt Światowego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt:
„lepiej zapobiegać niż leczyć” znajduje swoje odzwierciedlenie także w medycynie weterynaryjnej. W przypadku zwierząt regularna opieka profilaktyczna, począwszy od jamy ustnej, a skończywszy na kontroli gruczołów okołoodbytowych, pozwala nie tylko ograniczyć cierpienie pupila, ale również zminimalizować ryzyko kosztownych interwencji w przyszłości. Świadome podejście do zdrowia zwierząt, oparte na regularnych konsultacjach z lekarzem weterynarii oraz zgodne z jego zaleceniami działania profilaktyczne, stanowią kluczowy element odpowiedzialnej opieki.
Już od 20 maja na stronie Royal Canin, gdzie będzie można wygenerować kupon dofinansowujący wizytę ogólnoprofilaktyczną dla swojego pupila o wartości 50 złotych. Link do strony, na której można wygenerować swój kupon: www.kupony.royalcanin.pl/czasnabadanie.
Akcja potrwa do 22 czerwca, a co tydzień w poniedziałek, dostępna będzie nowa pula 200 kuponów do wygenerowania. Kupon należy wykorzystać do końca sierpnia w jednej z partnerskich klinik biorących udział w akcji. Na zakończenie wizyty na opiekunów będzie czekać miła niespodzianka – prezent dla ich zwierzaka od Royal Canin.
Jak przygotować pupila na wizytę u lekarza weterynarii?
W trosce o ograniczenie stresu - zarówno u opiekuna, jak i zwierzęcia - Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt – dzieli się praktycznymi wskazówkami, jak odpowiednio przygotować czworonoga do wizyty w gabinecie weterynaryjnym.
Ważne jest przyjście ze zwierzakiem na czczo – tak, aby w ramach jednej wizyty była możliwość pełnego badania, w tym pobrania krwi lub ewentualnego badania USG, gdy na przykład okaże się, że znaleziono jakąś małą zmianę lub przy dotyku pojawiła się nasilona bolesność. Najlepiej zachować czas 8-10h bez jedzenia, aby mieć pełną wiarygodność wyników badań laboratoryjnych.
W trosce o zdrowie naszych zwierząt, pamiętajmy – najlepszy czas na BADANIE ogólnoprofilaktyczne jest właśnie teraz. Wygeneruj kupon zniżkowy na wizytę weterynaryjną na stronie: www.kupony.royalcanin.pl/czasnabadanie już dziś!