59 wystawców, cykl warsztatowy pn. "Innowacje jak na dłoni", szkolenia z kreatywnego myślenia, pokazy filmów TED Talks oraz warsztaty Maker Space, prezentacja druku 3D, interaktywne aplikacje, a obok namiotu prezentacja technologii motoryzacyjnych Delphi w specjalnie przygotowanych samochodach. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Kogo znajdziemy wśród wystawców? 30 małopolskich firm, tym razem wybranych spośród aż 55 zgłoszeń - wszystkie stawiają na rozwój poprzez wdrażanie nowych technologii i nieszablonowych rozwiązań. Ponadto 29 instytucji wspierających tego typu aktywne postawy oraz współuczestniczących w procesach wprowadzania innowacji na rynek i propagowania ich w kraju i zagranicą.
Bezobsługowe urządzenie automatycznie podążające za słońcem, nagrodzone złotym medalem na targach Brussels INNOVA 2012 urządzenie do produkcji prądu elektrycznego z biopaliw, technologia rozszerzonej rzeczywistości czy też prototyp samolotu bezzałogowego to tylko niektóre z eksponatów, które przybliżą nam Wystawcy. Amatorów robotyki zapraszamy na stoisko nr 13 gdzie będzie można zapoznać się z robotami dydaktycznymi , m.in. z Lego. To okazja, żeby nie tylko pooglądać, ale i także wziąć udział w interaktywnej zabawie przybliżającej zagadnienia robotyki. Wiek nie gra tu roli. Małopolskie Targi Innowacji to dowód na to, że innowacje dostępne mogą być dla każdego. To nie tylko nowatorskie produkty i przełomowe technologie. Innowacje są uzależnione od sposobu myślenia, którego podstawą musi być otwartość i wola współpracy. Innowacją może być każde nowe rozwiązanie, które usprawni działalność firmy i zwiększy jej konkurencyjność na rynku.
Przykładem mogą być parkomaty na baterię słoneczną, zabudowa ościeżnicy, która pozwala zapomnieć o problemie nietypowego rozstawu zawiasów czy też szyba zespolona o niespotykanych dotychczas parametrach termicznych i optycznych. To właśnie innowacyjne pomysły niektórych wystawców. Powyższe przykłady pokazują, że myślenie kategorią innowacji, to również myślenie, jak dany produkt może wpływać na podniesienie komfortu w życiu codziennym. Fundamenty z plastikowych butelek typu PET? Dlaczego nie? Planowanie innowacyjnych rozwiązaniach to także troska i poszanowanie dla środowiska i energii.
Warsztaty "Innowacje jak na dłoni"
Tegoroczna edycja Małopolskich Targów Innowacji niewątpliwie zaskoczy swoich gości mnogością niespodzianek. Jedną z nich będzie cykl warsztatowy "Innowacje jak na dłoni", dzięki któremu wdrożone przez partnerów Festiwalu, nowatorskie rozwiązania i technologie będzie można poznać jeszcze dokładniej i przekonać się jak wielkie znaczenie mają w naszym życiu, nawet te pozornie niezauważalne. Szczegółowy program warsztatów na www.imalopolska.eu, w zakładce Małopolskie Targi Innowacji
Podobnie jak poprzednie edycje, także tegoroczne Małopolskie Targi Innowacji odbywają się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Festiwal będzie trwać od 3 do 7 czerwca, a na wydarzenia organizowane pod jego szyldem zaprasza dwudziestu pięciu partnerów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Koordynatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji oraz organizatorem Małopolskich Targów Innowacji, konferencji "Młoda przedsiębiorczość - nowe pokolenie w biznesie" oraz paneli dyskusyjnych "Przy kawie o innowacjach" jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Szczegółowy program na www.imalopolska.eu oraz do polubienia strony: www.facebook.com/malopolskifestiwalinnowacji
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
