Mariusz Rumak: Zrobiliśmy za mało jak na taki zespół, jak Wisła

(bk)
Mariusz Rumak
Mariusz Rumak Jaroslaw Pruss
Nie ma szczęścia do Wisły w tym sezonie trener Mariusz Rumak. Przegrał z nią jako trener Lecha Poznań 2:3, a teraz jako szkoleniowiec Zawiszy Bydgoszcz 2:4. W obu przypadkach jego podopieczni odrabiali straty, ale na nic się to zdało.

Wisła pokonała Zawiszę. "Z Legią to nie przejdzie..." [ZDJĘCIA]

- Zaczęliśmy od 0:1 - rozpoczął Mariusz Rumak. - To był wielki niefart. To wpłynęło na naszą grę przez pierwsze pół godziny, kiedy graliśmy w obronie wręcz katastrofalnie. To, że nie dostaliśmy wtedy jeszcze dwóch, trzech bramek, wynikało ze szczęścia i braku dokładności Wisły. Sytuacje sobie stwarzaliśmy, bo mamy dobrych zawodników w ofensywie, ale nie odbieraliśmy piłek.

Po przerwie było już lepiej. Cały początek drugiej połowy zagraliśmy dobrze. Bramka wisiała w powietrzu i zdobyliśmy ją, a później drugą. Wydaje mi się, że zejście Vasconcelosa spowodowało, że nie mogliśmy utrzymać piłki z przodu. „Vasco” zszedł, bowiem tak jak Luisa Carlosa łapały go skurcze. Okazało się, że przy takiej intensywności gry nie są w stanie przebywać na boisku przez 90 minut. Nie zmieniłbym ich, bo zespół grał dobrze, ale nie miałem innego wyjścia.

Musimy więc pracować nad tym aby wytrzymywali trudy całego meczu. Były dobre momenty naszej gry, ale zrobiliśmy za mało jak na taki zespół jak Wisła, który jest na pierwszym miejscu i gra jedną z lepszych piłek w Polsce. Jak się zostawi im miejsce to są bardzo groźni. Mają wybornych piłkarzy jak na polskie warunki. Przegraliśmy u siebie i po takim meczu nie mogę być zadowolony. Jak ktoś do nas przyjeżdża, to powinien funkcjonować na naszych warunkach. Na dziś nie stać nas na to przez cały mecz.

Co wiesz o Krakowie? WEŹ UDZIAŁ W QUIZIE!"