https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura Próbna Operon 2017: Matematyka podstawowa. Trudna matura z matematyki (Odpowiedzi, Zadania)

Redakcja/Katarzyna Janiszewska
Matura Próbna Operon 2017: Matematyka podstawowa Odpowiedzi, Zadania
Matura Próbna Operon 2017: Matematyka podstawowa Odpowiedzi, Zadania Aneta Żurek
Matura Próbna Operon 2017: matematyka podstawowa Arkusz, Odpowiedzi. W środę o godz. 9 uczniowie przystąpili do matury próbnej z matematyki na poziomie podstawowym. Na napisanie próbnej matematyki na poziomie podstawowym uczniowie mają 170 minut. "Ta matura to jakiś nieśmieszny żart" - czytamy pierwsze komentarze na Twitterze. Matura Próbna Operon 2017: Matematyka Odpowiedzi, Zadania, Arkusz.

Matura Próbna Operon 2017: Matematyka podstawowa. Trudna matura z matematyki (Odpowiedzi, Zadania)

Z pierwszych komentarzy zamieszczanych w Internecie, wynika, że próbna matura z matematyki (poziom podstawowy) wcale nie była łatwa. "Proszę Państwa nie zdałam. Po raz drugi", "Ta matura to jakiś nieśmieszny żart. 😶💔 A matematyka to już brak słów", "Pozdrawiam nauczyciela, który będzie sprawdzał moją maturę próbną z maty bo takich cudów to on jeszcze nie widział 😂😂", "Jak będę mieć 5 punktów, to będzie dobrze", "Matura z matmy z Operonu to jakiś kosmos. Przecież ja jej nie zdam" - czytamy na Twitterze.

Matura Próbna Operon 2017: Matematyka podstawowa. Trudna matura z matematyki (Odpowiedzi, Zadania)

Dziś drugi dzień próbnych matur. Uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki. Przeważały opinie, że egzamin był prosty. Pojawiły się nawet głosy, że jak w gimnazjum...

Przyszli maturzyści mieli do rozwiązania 32 zadania w formie testu wyboru i pytań otwartych. Były zadania z planimetrii i stereometrii, ciągli arytmetyczne i geometryczne. Uczniowie musieli na przykład obliczyć bok kwadratu wpisanego w trójkąt równoboczny czy pole trójkąta na graniastosłupie prawidłowym trójkątnym. Powiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo, że przy czterech rzutach monetą najwyżej raz wypadnie orzeł. Były logarytmy, parametry z funkcją, udowadnianie twierdzeń.

Matura Próbna Operon 2017: Matematyka podstawowa: Były zadania z planimetrii i stereometrii, ciągli arytmetyczne i geometryczne

- Poszło mi świetnie – ocenia Olgierd Duda z klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej VIII LO. - Stereometrii co prawda jeszcze nie przerabialiśmy. Ale była prosta, takie zadania robiliśmy już w gimnazjum.

Poza tym uczniowie mieli do dyspozycji karty z wzorami, jeśli ktoś nie pamiętał wzoru z geometrii czy planimetrii mógł z nich skorzystać.

- Dzięki nim, nawet jeśli ktoś nie wiedział jak dane zadanie rozwiązać, to mógł pokombinować i wiele rzeczy wywnioskować – mówi Regina Szatkowska, z VIII LO przy ul. Grzegórzeckiej. - Czasu było wystarczająco dużo. Ja chcę się skupić na poziomie rozszerzonym, dlatego wyszłam przed czasem, żeby odpocząć, zrelaksować się. Do tej pory nie było granic ani pochodnych, więc pewnie teraz będą – zgaduje.

Jakie zadania pojawiły się na próbnej maturze z matematyki? Niebawem opublikujemy je na naszej stronie.

Matura Próbna Operon 2017: Matematyka Odpowiedzi, Zadania, Arkusz Jakie były zadania?

Algebra, geometria, funkcje, prawdopodobieństwo - tych zadań z pewnością nie zabraknie na maturze próbnej z Operonem 2017 z matematyki. Jakie dokładnie będą zadania, czy będą łatwe czy trudne? Tego dowiemy się już za kilka godzin.

Przypomnijmy, że to właśnie próbna matura z matematyki z ubiegłym roku okazała się dla zdających piętą achillesową - około 60 proc. uczniów nie zdało tego egzaminu, przez co średni wynik wyniósł zaledwie 30 proc.

Czyli na progu zdawalności! Najsłabsze wyniki z tego egzamin były w województwach: opolskim, śląskim, łódzkim i warmińsko-mazurskim. Z kolei najlepsze osiągnięcia uzyskali uczniowie z województw: podkarpackiego, małopolskiego i pomorskiego.

Matura Próbna Operon 2017 Arkusz, Odpowiedzi, Pytania, Zadania

Po próbnej maturze z Operonem z języka polskiego, matematyki oraz innych przedmiotów na pewno będziecie chcieli sprawdzić arkusze zadań i odpowiedzi, aby upewnić się, jak wam poszło. Gdzie znajdziecie arkusze zadań? Arkusze z próbnej matury z języka polskiego, matematyki oraz pozostałych przedmiotów z Operonem będą dostępne po egzaminie na stronie Operonu.

Matura Próbna Operon 2017/2018: Wyniki z matury próbnej

Jak wypadła próbna matura z Operonem w ubiegłym roku? Średni wynik z języka polskiego na poziomie podstawowym wyniósł w całym kraju 42 proc. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i śląskiego, a najsłabiej wypadli uczniowie z województw: łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego - czytamy na stronie Operon.pl.

Matura Próbna Operon 2017/2018: Harmonogram

Matura Próbna z Operonem z Języka Polskiego - 21 listopada 2017

  • Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym (170 minut)
  • Egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym (180 minut)

Matura Próbna z Operonem z Matematyki - 22 listopada 2017

  • Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (170 minut)
  • Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym (180 minut)

Matura Próbna z Operonem - Język obcy - 23 listopada 2017

  • Egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut)
  • Egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (150 minut)

Matura Próbna z Operonem - przedmioty dodatkowe - 24 listopada 2017

  • Egzamin z przedmiotów dodatkowych (180 minut)

Źródło: gs24.pl

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Monika
Rozumiem, że matura z matematyki jakiś poziom musi mieć i całkowicie łatwa być nie może... Ale ten egzamin to była porażka i żart tych, którzy ją ułożyli. Osoby, które mają matematyczne umysły i wybitne zdolności, planują przyszłość z matematyką, zdadzą ten egzamin, ale inni, którzy są przeciętni z matmy, moim zdaniem nie mają szans na wysoki wynik. Człowiek uczy się tej matematyki tyle lat, pobiera korepetycje, sam poświęca swój czas w domu na jej naukę, często zawalając przy tym inne przedmioty, a tu co? Nawet jedną stronę ciężko w pełni dobrze rozwiązać. To żałosne. Coś tu jest nie tak, czy ci wszyscy egzaminatorzy i projektanci matur tego nie widzą? Podstawa z matematyki to ma być podstawa, czyli w moim rozumowaniu te informacje, które najbardziej nam się przydadzą w życiu i które po prostu wypada umieć. A ten poziom był jak na rozszerzenie.
m
maturzysta
dokładnie, miałem skomentować podobnie...
K
Krzysztof
Czy Ci ludzie zwariowali z tą maturą z matematyki? Jak normalny człowieka ma takie coś chociażby zdać na 30 procent.. Chyba tylko ludzie co idą na studia matematyczne.. Tyle nauki a człowiek nie potrafi nawet zacząć.. Ile z tego wszystkiego później człowiekowi jest potrzebne? Podstawa to powinna być podstawa. A to moim zdaniem było rozszerzenie.. Na marne nauka i stres..
g
gomez
Czemu żałośni złodzieje dajecie [ODPOWIEDZI!!!] w tytule gdy nie macie odpowiedzi?
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska