FB/PZTW/Julia Kovacić
Mistrzostwa Europy w Monachium rozpoczęły się w czwartek (11.08.2022). Pierwszego dnia rywalizacji w eliminacjach startowało sporo polskich osad. Najlepiej spisała się czwórka podwójna.

Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański bardzo pewnie wygrali swój bieg eliminacyjny (czas: 6.22,99, 4,6 s przewagi nad Szwajcarami) i bez problemu awansowali do półfinału. Ta osada ma w Monachium powalczyć o miejsce na podium.

Pozostałe wyniki polskich wioślarzy w czwartkowych biegach ME w Monachium

Jedynka mężczyzn: Wiktor Chabel zajął w swym biegu eliminacyjnym 4. miejsce (8.07,80) i nie awansował do finału (premiowana najlepsza dwójka), kolejną szansę będzie miał w repasażu
Dwójka bez sternika mężczyzn: Adam Woźniak i Michał Szpakowski awansowali do półfinału z 3. miejsca w swoim biegu (czas: 7,19.38, za Rumunami i Hiszpanami)
Dwójka podwójna mężczyzn: Szymon Pośnik i Piotr Płomiński do półfinału awansowali z 2. miejsca w swoim wyścigu (7.00,41, za Chorwatami)
Czwórka bez sternika mężczyzn: Piotr Juszczak, Łukasz Posyłajka, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski w swoim biegu zajęli 2. miejsce (6.36,01, 3,75 s za Brytyjczykami, którzy awansowali bezpośrednio do finału A) i popłyną w repasażu
Dwójka podwójna kobiet: Marta Wieliczko i Joanna Dittmann awansowały do półfinału, w swym biegu zajęły 3. lokatę (7.45,42, za Litwą i Włochami)
Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet: Katarzyna Wełna i Zuzanna Jasińska zajęły 3. miejsce w wyścigu kwalifikacyjnym (7.55,66, ponad 13 s straty do premiowanej 1. pozycji) i o awans do finału powalczą w repasażu
Czwórka bez sternika kobiet: Weronika Kaźmierczak, Olga Michałkiewicz, w eliminacjach były 4. (7.23,53, z dużą stratą do premiowanej dwójki) i o awans do finału powalczą w repasażu