W hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu rozgrywany jest I Memoriał redaktora Daniela Weimera w siatkówce dziewcząt. Bierze w nim aż 28 drużyn z Nowego Sącza, Krakowa, Rzeszowa, Nowego Targu, Zawiercia, Limanowej, Piwnicznej-Zdroju, Krynicy-Zdroju, Wieliczki, Niepołomic i Gorlic.
- Śmierć Danka była ciosem nie tylko dla jego rodziny i bliskich, ale również dla całego sądeckiego środowiska sportowego. To był nasz dobry kolega, który poświęcał gazetowe łamy, żeby pisać o naszych turniejach i dokonaniach - mówi Grażyna Cempa-Pulit, prezes Siatkarskiego Towarzystwa Sportowego Sandecja. - Przepięknie pisał o sporcie i naprawdę go brakuje. Któregoś dnia pomyślałam, dlaczego nie zadedykować jednego z organizowanych przez nas turnie właśnie Danielowi. I tak doszło do pierwszego memoriału.
Pod siatką spotkały się zawodniczki małopolskich klubów urodzone w 2008 roku i młodsze. Grają w systemie dwójek. Każda drużyna zagra przeciwko sobie. Grają do dwóch wygranych setów po 15 punktów. Najlepsze otrzymają medale, wyróżnienia i puchary. Sędzią głównym zawodów jest Andrzej Potoniec.
- Przygotowaliśmy również drewniane, pamiątkowe medale dla wszystkich uczestniczek. Chcemy, żeby zapamiętały, że brały udział w zawodach poświęconych wybitnemu sądeckiemu dziennikarzowi sportowemu - dodaje Grażyna Cempa-Pulit.
W otwarciu dzisiejszych zawodów uczestniczył Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza, a także Anna Weimer-Haslik, córka zmarłego 1 września 2017 r. redaktora Daniela Weimera. Nie mogło też zabraknąć „Gazety Krakowskiej”, która objęła turniej swoim patronatem.
Daniel Weimer, nasz redakcyjny kolega, odszedł po ciężkiej chorobie w wieku 59 lat. Pisał do „Głosu ZNTK”, „Głosu Sądeckiego”, „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”. Związany był także z Regionalną Telewizją Kablową. Poruszał nie tylko tematykę sportową. Ceniony był za swoje reportaże i felietony. Kochał Sandecję. Przez 25 lat był spikerem meczy, spisywał też historię klubu. Wydał m.in. książki „Leksykon piłkarzy sądeckich” czy „Złota księga Sandecji 1910 - 2010”.
TO WARTO ZOBACZYĆ
FLESZ: Co zrobić z dzieckiem w czasie strajku?
