Pijany kierowca zatrzymany przez funkcjonariuszkę wiśnickiego więzienia miał 2,7 promila alkoholu w organizmie
W czwartek 16 czerwca 2022 funkcjonariuszka Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu – st. szer. Ewelina Janik-Sora, wracając po zakończonej służbie swoim prywatnym autem do domu, zauważyła w Limanowej poruszający się przed nią w sposób niezgodny z przepisami ruchu drogowego uszkodzony pojazd marki mercedes. Kierowca auta, jak się okazało 24-letni mężczyzna, nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego, poruszał się od prawej krawędzi jezdni do lewej.
Funkcjonariuszka na co dzień służąca w Dziale Dozoru Elektronicznego podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, wykorzystała zestaw głośnomówiący w aucie i zadzwoniła pod numer alarmowy 112 informując operatora o zaistniałej sytuacji.
- Podążała za kierowcą, który mimo wyrwanego przedniego koła, poruszał się dynamicznie ulicami Limanowej. Nasza koleżanka będąc cały czas w kontakcie z operatorem numeru alarmowego, przekazując informację na temat lokalizacji oraz numeru rejestracyjnego pojazdu, wyprzedziła mercedesa, a następnie zatrzymała swój pojazd uniemożliwiając kierowcy dalszą niebezpieczną jazdę i tym samym zmuszając go do zjechania na przystanek autobusowy - relacjonuje mł. chor. Marcin Kalinowski z wiśnickiego więzienia.
„Zachowując środki ostrożności podbiegłam do samochodu, otworzyłam drzwi wydając kierującemu polecenie opuszczenia pojazdu. Wyjęłam kluczyki ze stacyjki” – relacjonuje Ewelina Janik-Sora.
Kierowca bełkocząc zaproponował funkcjonariuszce kwotę 500 złotych w zamian od odstąpienia od czynności zatrzymania, co spotkało się ze stanowczą odmową. W aucie znajdowały się puste butelki po alkoholu, od kierowcy, w relacji naszej koleżanki, czuć było wyraźną woń alkoholu. Po 10 minutach od zatrzymania, nietrzeźwego kierowcę przejął patrol Powiatowej Komendy Policji w Limanowej. Jak się okazało, kierowca miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
- Naszej koleżance, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy, która zasługuje na szczególne uznanie. Udowodniła, że funkcjonariuszem jest się nie tylko za więziennymi murami - dodaje Kalinowski.
- 380-letnia lipa z Bieńkowic w konkursie na Drzewo Roku 2022
- Nowi księża z diecezji tarnowskiej skierowani na swoje pierwsze parafie [LISTA]
- Tak dekadę temu budowano autostradę A4 w rejonie Bochni ZDJĘCIA
- Uczniowie z Jadownik uczcili platynowy jubileusz Królowej Elżbiety II
- 175 mln zł z Polskiego Ładu dla Bochni i Brzeska
- Będzie rewaloryzacja Plant Salinarnych, będzie fontanna i nowe alejki
Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ
Bądź na bieżąco i obserwuj
FLESZ - 5-dniowy tydzień pracy odejdzie do lamusa?
