Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

"Mikołajki - Studenci Dzieciom". Trwa finał akcji charytatywnej studentów Politechniki Krakowskiej

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Wręczanie prezentów przez studenckiego Mikołaja - podopiecznym Centrum Autyzmu
Wręczanie prezentów przez studenckiego Mikołaja - podopiecznym Centrum Autyzmu Jan Zych
Studenci Politechniki Krakowskiej odwiedzają w tych dniach dzieci w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych z Krakowa i innych miast Małopolski, by obdarzyć je prezentami zamówionymi w listach oraz przekazać dary, o które prosiły placówki. Z dziećmi spotyka się studencki św. Mikołaj z ekipą swoich pomocników - studentów-wolontariuszy. Przedświąteczne mikołajkowe wsparcie z PK trafi w sumie do 340 podopiecznych z dwunastu ośrodków.

Jak przekazuje Politechnika Krakowska, oficjalne ogłoszenie wyniku tegorocznej zbiórki w ramach "Mikołajki - Studenci Dzieciom" odbędzie się 13 grudnia, podczas studenckiej Wigilii na PK.

"Tegoroczne wyniki akcji już wskazują na ogromny sukces. Suma wszystkich datków finansowych oraz wartości wszystkich darów będzie najwyższa w 36-letniej historii politechnicznej akcji. Organizatorzy poszerzyli możliwości wsparcia inicjatywy o zbiórkę internetową, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Kwota w momencie zamknięcia zbiórki on-line wyniosła 80 650 zł. To więcej niż cała ubiegłoroczna zbiórka! Społeczność akademicka mogła też - tradycyjnie – wesprzeć studenckie Mikołajki datkiem wrzuconym do puszek. Kwesta prowadzona była na kampusach PK i na terenie Osiedla Akademickiego, a uzbierana kwota to ponad 25 tys. zł. Ponadto, zainteresowane osoby mogły przygotować spersonalizowaną paczkę od św. Mikołaja na podstawie listów od podopiecznych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Kolejną formą wsparcia akcji było przygotowanie wraz z grupą znajomych paczki z najpotrzebniejszymi rzeczami dla konkretnego ośrodka. Organizatorzy szacują, że wartość prezentów dla ośrodków i paczek spersonalizowanych wyniosła łącznie 18 tys. zł" - wymieniają przedstawiciele uczelni.

W organizację 36. edycji charytatywnej akcji "Mikołajki - Studenci Dzieciom" zaangażowanych jest w tym roku 120 studentów Politechniki Krakowskiej.

Prezenty przygotowane przez studentów i społeczność Politechniki Krakowskiej oraz wszystkich darczyńców, którzy wsparli akcję, trafią w tym roku do 340 podopiecznych z aż 12 placówek: Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu socjalizacyjnego "Perspektywa" i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu socjalizacyjnego "Azymut" w Bochni, Domu Dziecka "Dworek Marzeń" oraz Domu Dziecka "Pomocna Dłoń" w Olkuszu, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu specjalistyczno-terapeutycznego w Krakowie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu rodzinnego "Mały Książę" w Krakowie oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu rodzinnego w Krakowie, Domu Superbohaterów w podkrakowskich Janowicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pn. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie, a także do trzech oddziałów Siemacha Spot 24/7 na terenie Krakowa.

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska