Stworzono już tzw. "multimedialną ścieżkę edukacyjną". Jej przejście zajmuje około dwóch godzin. Aby rozpocząć zwiedzanie, należy udać się do jednego z dwóch punktów startowych - na os. Słonecznym 16 lub na os. Centrum E 1.
Czytaj także: Rozmowy na ławeczce o... Nowej Hucie
Na miejscu otrzymujemy 16-stronicowy przewodnik z mapką dzielnicy oraz odtwarzacz mp4. Utrwalono na nim wypowiedzi krakowskich historyków, mieszkańców Nowej Huty, historyków i profesorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Wypożyczenie sprzętu jest bezpłatne, po pozostawieniu w depozycie dokumentu ze zdjęciem. Posługując się przewodnikiem i nagraniami audio-wideo, zwiedzający rozwiązują zadania, które są równocześnie wskazówkami, jak dojść do kolejnego punktu.
Na trasie znajdują się m.in. osiedlowe schrony, dawniej budowane pod każdym osiedlem, na wypadek wybuchu III wojny światowej oraz nieistniejąca już Iglica na placu Centralnym czy pomnik Lenina na Alei Róż. Podczas zwiedzania dowiemy się też, gdzie stoi najstarszy w tej części miasta budynek. Z oferty muzeów możemy korzystać przez cały tydzień: od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 15, natomiast w soboty i niedziele od godz. 10.30 do 14.
Za kilka dni wspomniane materiały audio-wideo mają być dostępne za darmo na stronie internetowej Muzeum PRL (www.muzprl.pl).
Wybierz prezydenta Krakowa.**Oddaj głos już dziś**
Zobacz co mają do powiedzenia krakowianom**kandydaci na prezydenta**
Brutalne zbrodnie, zuchwałe kradzieże, tragiczne wypadki. Wejdź na**kryminalnamalopolska.pl**
60 tysięcy złotych do wygrania. Sprawdź jak. Wejdź na**www.szumowski.eu **