Muszynianka: Atom Trefl rozbrojony w pięciu setach

Rafał Kamieński
To Joanna Kaczor odwróciła wczoraj losy uciekającego, ostatniego, piątego seta
To Joanna Kaczor odwróciła wczoraj losy uciekającego, ostatniego, piątego seta Andrzej Banaś
Siatkarki z Muszyny pokonały na własnym parkiecie po dramatycznym meczu jedynego kontrkandydata do pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym, sopocki Atom Trefl. Świetne zawody rozegrała Joanna Kaczor, która nie tylko brała na siebie ciężar zdobywania punktów w całym meczu, ale nie bała się tego zrobić również w tie-breaku.

Muszynianka to klub, który od kilku dobrych lat nie schodzi z podium mistrzostw Polski. Zespół Atomu Trefl to twór nowy, nuworysz na siatkarskich salonach, który w Plus Lidze zastąpił zespół z Piły (kluby podpisały trzyletnią umowę o współpracy, która skutkowała wymianą). W Sopocie mistrzowskiej korony, a na pewno wyniku dającego grę w pucharach, żąda się w tempie ekspresowym.

Atom doznał z ręki wicemistrzyń Polski czwartej porażki w sezonie i wszystko wskazuje na to, że królem polowania sezonu zasadniczego zostanie zespół prowadzony przez Bogdana Serwińskiego.

Mecz był dla kibiców świetnym widowiskiem i przedsmakiem tego, co będzie się dziać w play-off i być może w wielkim finale. Muszynianki zrewanżowały się za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek.

Pierwszy set był zacięty, ale międzynarodowe reprezentacyjne towarzystwo widowiska gorszego dać nie mogło. Atom obronił trzy piłki setowe. W secie drugim gospodynie tylko na chwilę pozwoliły dogonić się rywalkom i wygrały go pewnie dzięki dobrej zagrywce i nie mniej dobrze funkcjonującemu blokowi.

Wydawało się, że hit ligowy będzie jednostronny, ale siatkarki Alessandro Chappiniego w końcówce seta trzeciego (dzięki trudnej zagrywce Eleonory Dziękiewicz) przedłużyły swoje nadzieje. Dopięły swego również w secie czwartym. Tie-break także długo układał się po ich myśli, ale zimna krew "mineralnych" i wspomniana Joanna Kaczor rozwiała marzenia Atomu o liderowaniu.

Bank BPS Muszynianka Fakro - Atom Trefl Sopot 3:2 (27:25, 25:19, 22:25, 23:25, 21:19)
Widzów: 1100.
Sędziowali: Marek Budzik i Marek Lagierski.
Bank BPS: Sadurek, Kaczor, Kaczorowska, Jagieło, Gajgał, Bednarek-Kasza, Zenik (libero), oraz Śrutowska, Stam-Pilon, Wensink, Piątek.
Atom: Bełcik, Fatejewa, Świeniewicz, Ozsoy, Dziękiewicz, Maculewicz, Maj (libero), oraz Nuszel, Sieczka.