https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Myślenice. Samorządowa Karta dla Kultury podpisana

Katarzyna Hołuj
Fot. Katarzyna Hołuj
Myślenice są pierwszym małopolskim samorządem, którego władze sygnowały Samorządową Kartę dla Kultury, tym samym wyrażając poparcie dla dziesięciu zasad w niej zawartych i deklarując, że będą je wcielać w życie.

Dokument ten powstał w Poznaniu podczas III NieKongresu Animatorów Kultury i określa on zasady, jakie powinny przyświecać współpracy na linii samorządy - animatorzy kultury. Jedna z nich mówi np., że „kultura to przestrzeń kształtowania się wspólnoty ponad różnorodnością, w której naturalne różnice wzbogacają, a nie dzielą”.

Po podpisaniu Karty, burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski mówił, że Myślenice jako gmina łożą na kulturę około 3,5 proc. budżetu gminy, tj. ok. 5 mln zł rocznie i są w tej puli nie tylko środki na dotacje podmiotowe przeznaczane na funkcjonowanie jednostek kultury, ale również na corocznie przyznawane nagrody w dziedzinie kultury.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

WIDEO: Myślenice. Samorządowa Karta dla Kultury podpisana

Autor: Katarzyna Hołuj
Mówią: Maciej Ostrowski, burmistrz Myślenic oraz Piotr Szewczyk, zastępca dyrektor Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wyborczy
Trzy zapytać co wcielił pan Maciej O przez ostatnie 15 lat urzędowania i dlaczego dopiero teraz chce postępować zgodnie z z ....kutura
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska