Krakowska Lekcja Śpiewania – to przewrotna forma koncertu, polegająca na tym, że to nie artyści, ale publiczność jest głównym wykonawcą piosenek - głównie patriotycznych. Związany od początku z lekcjami krakowski Teatr Loch Camelot wspiera i pomaga w śpiewaniu, podając odpowiednią tonację i linię melodyczną.
Organizatorami koncertu było Miasto Kraków i Biblioteka Polskiej Piosenki.
Inicjatywa dotycząca wspólnego śpiewania została zapoczątkowana przez Stowarzyszenia Przyjaciół Polskiej Piosenki, Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki oraz kabaret Loch Camelot.
Na każdą z lekcji przygotowywane są specjalne śpiewniki, dzięki którym wszyscy mogą się włączyć we wspólny śpiew. Do tej pory wydano w sumie około 200 000 śpiewników. Dodatkowo teksty wyświetlane są na ekranie znajdującym się koło sceny.
Pierwsza Lekcja śpiewania odbyła się 11 listopada 2002 roku. Towarzyszył jej transparent z napisem „Patriotyzm nie musi być cierpieniem”.
Kraków świętuje. Trwają patriotyczne obchody 3 Maja. W centr...
Ośrodek Kultury – Biblioteka Polskiej Piosenki to miejska jednostka kultury działająca w Krakowie. Prowadzi wielokierunkową działalność w zakresie upowszechniania kultury, a jego głównym celem jest popularyzacja, gromadzenie i dokumentowanie zapisów polskiej piosenki, a także udostępnianie zgromadzonych zbiorów. Siedzibą instytucji jest jeden z zabytkowych budynków dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. św. Wawrzyńca 15. Obecnie jest to teren Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
[b]KONSTYTUCJA 3 MAJA – pierwsza w Europie druga na świecie!
