https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nad Podhale i Tatry wróciła na chwilę słoneczna pogoda. Popada jeszcze w poniedziałek

Marcin Szkodzinski
Słoneczne pogoda nad Tatrami
Słoneczne pogoda nad Tatrami Marcin Szkodziński
Deszcz nad Tatrami i Zakopanem przestał padać, a zza chmur wyszło słońce. Deszczowa pogoda wróci jednak w poniedziałek. Od wtorku znaczna poprawa.

Po kilku pochmurnych i deszczowych dniach nad Zakopanem i Tatrami ponownie zaświeciło słońce. Synoptycy zapowiadają, że pełne zachmurzenie i opady deszczu wrócą już w nocy z niedzieli na poniedziałek. Padać ma do wtorkowego przedpołudnia. Później znowu wyjdzie słońce i pogoda ustabilizuje się.

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają osoby wybierające się w góry. Warunki panujące na szlakach nie sprzyjają wędrówkom.

- Warunki do uprawiania turystyki są trudne i odradzamy wyjścia w wyższe partie gór. Z powodu opadów deszczu, na szlakach jest mokro i ślisko, a na odcinkach leśnych występuje dużo błota i kałuże. Niski pułap chmur oraz mgła, znacznie ograniczają widzialność, zwłaszcza powyżej górnej granicy lasu - ryzyko utraty orientacji w terenie i pobłądzeń. Po nocnych opadach deszczu, stan wody w potokach jest podwyższony i miejscami mogą występować niewielkie podtopienia - należy zachować szczególną ostrożność. W nocy, w partiach graniowych, temperatury oscylują w granicach 0 stopni, ryzyko oblodzeń. - informują pracownicy TPN. - Na szlaku pomiędzy Bulą pod Rysami a początkiem łańcuchów, poobsuwały się kamienie, powodując nieznaczne utrudnienia. Należy zachować tam szczególną ostrożność.

Labirynt Schulza, reż. Grzegorz Bral

Zakopane stało się “Pępkiem Świata”. Labiryntem Schulza rozp...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Turystyka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska