Nagrodziliśmy najpopularniejszych wójtów i burmistrzów Małopolski

Nicole Makarewicz
Nicole Makarewicz
Poznaliśmy laureatów 18. edycji plebiscytu na najpopularniejszego wójta i najpopularniejszego burmistrza Małopolski. Wśród wygranych byli zarówno wielokrotni laureaci, jak i osoby, które wygrały po raz pierwszy.

W hotelu Rubenstein na krakowskim Kazimierzu spotkali się najbardziej docenieni samorządowcy regionu. To było wielkie święto samorządu. - Kilkadziesiąt tysięcy głosów oddanych na samorządowców to spory sukces. Taki sukces nie zdarza się nigdzie poza Małopolską. Były próby zorganizowania podobnej akcji w innych regionach, ale to się nie udało - podkreślał Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, współorganizatora akcji.

Dla szefów gmin akcja była świetną próbą przed przyszłorocznymi wyborami. Mogli sprawdzić jaką sympatią cieszą się wśród mieszkańców. Wójtowie odebrali Kapelusze Witosowe, a burmistrzowie Honorowe Insygnia.

- Czuję się zaszczycony, że w takim gronie mogę się cieszyć z sukcesu samorządu. Bo ten konkurs to sukces całego małopolskiego samorządu. Znacznie częściej spotykamy się z negatywnymi opiniami na temat naszej pracy, tym bardzie doceniamy, kiedy mieszkańcy dziękują nam za to, co robimy - podkreślił wójt Marek Jamborski, wójt Kocmyrzowa-Luborzycy.

Wideo