
Dawid Kownacki - 16 lat i 344 dni
Jeden z największych talentów akademii Lecha Poznań. Kownacki pierwsze trafienie dla Kolejorza zdobył w przegranym 1:5 meczu z Pogonią Szczecin. Nie była to dla niego szczególnie szczęśliwa bramka, ale z pewnością jedna z najważniejszych. Dziś 22-letniego napastnika czeka przełomowy sezon w Bundeslidze.
Jeszcze do niedawna był najmłodszym strzelcem gola w historii Lecha Poznań. W poprzednim sezonie jego wynik poprawił jednak...

Filip Marchwiński - 16 lat i 340 dni
Do pierwszej drużyny wprowadził go na stałe Adam Nawałka. Były selekcjoner postawił na pomocnika w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. 16-letni Marchwiński chwilę później już czekał się z gola w swoim debiucie. Tym samym został najmłodszym strzelcem Lecha, wyprzedzając w tej klasyfikacji Dawida Kownackiego.

Gerard Wodarz - 16 lat i 288 dni
Przedwojenny piłkarz był jednym z najmłodszych pionierów polskiej piłki. W barwach Ruchu Wielkie Hajduki, występował w latach 1926–1939. Już w 1929 roku regularnie strzelał do bramek rywali. Był, obok Ernesta Wilimowskiego i Teodora Peterka, członkiem jednego z najlepszych w historii klubu ataku. W wieku 18 lat grał już w reprezentacji Polski, nazywany „złotym skrzydłem Ruchu”, był najlepszym lewoskrzydłowym w polskim piłkarstwie lat trzydziestych.

Krzysztof Kołaczyk - 16 lat i 277 dni
Urodzony w 1970 roku obrońca był wychowankiem Rakowa, ale pierwsze trafienie w Ekstraklasie zanotował w Górniku Zabrze. W wieku zaledwie 16 lat uznawany był za największy talent polskiej piłki od długiego czasu. Porównywano go nawet do Włodzimierza Lubańskiego. Jego karierę przekreślił jednak poważny uraz kręgosłupa.