Wyższy podatek od nieruchomości od 2023 roku

Szopka krakowska to ewenement na światową skalę. Bogato zdobione, wielowieżowe sceny o architekturze nawiązującej do zabytków Krakowa, przedstawiające misterium Bożego Narodzenia szopki trafiły w 2014 roku na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. A od roku 2018 tradycja wykonywania szopek jest pierwszym wpisem z Polski na liście reprezentatywnej niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO.
W tym roku Konkurs Szopek Krakowskich odbył się po raz osiemdziesiąty. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało ponad sto szopek, jak zawsze oprócz tradycyjnych elementów, znalazły się w nich akcenty dotyczące bieżących wydarzeń – warto ich wypatrywać podczas oglądania wystawy.
- Jesteśmy świadkami pewnej siły miasta, która się odradza co rok w pierwszy czwartek grudnia, spotkania ludzi, którzy Kraków noszą w sercu do tego stopnia, że chcą go wyrazić – mówił podczas prezentacji szopek Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa.
Szopki można oglądać także w przestrzeni miejskiej, na krakowskich placach i w parkach, w witrynach sklepów, hoteli i restauracji, w galeriach handlowych. Muzeum Krakowa zaprasza 6 stycznia 2023 r. o godz. 14.00 na wspólny spacer Wokół Szopki, który poprowadzi dyrektor Muzeum Krakowa.
- Te osoby nie dostaną ślubu kościelnego
- Tak wyglądał Kraków 1000 lat temu! Oto rekonstrukcja
- Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań!
- Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Otwarto nowy prywatny akademik w Krakowie. Prawdziwy wypas dla studentów z kasą
- Budowa S7 na północy Małopolski. "Ekspresówka" widziana z góry robi wrażenie