Narciarstwo alpejskie: Maryna Gąsienica Daniel jest coraz szybsza

(frap)
Maryna Gąsienica-Daniel
Maryna Gąsienica-Daniel pzn.pl
Maryna Gąsienica Daniel rozpędza się przed igrzyskami w Pjongczangu. Alpejka z zakopiańskich Krzeptówek zajęła 5. miejsce w supergigancie Pucharu Europy w austriackim Zauchensee. To jej najlepszy wynik w karierze w zawodach tej rangi.

To drugi z rzędu dobry występ 23-letniej Polski. Kilka dni temu w tej samej konkurencji zajęła 8. pozycję w zawodach w Innerkrems.

W Zauchensee Gąsienica Daniel do zwyciężczyni, Szwedki Lisy Hoernblad, straciła 0,98 sek. Drugie i trzecie miejsce zajęły Austriaczki: Nadine Fest i Elisabeth Reisinger. Polce do podium zabrakło 0,26 sek.