Narciarstwo alpejskie. Maryna Gąsienica Daniel znowu z punktami Pucharu Świata

(frap)
Maryna Gąsienica Daniel
Maryna Gąsienica Daniel Pawel Relikowski / Polska Press
Narciarstwo alpejskie. Maryna Gąsienica Daniel zajęła w piątek 18. miejsce w gigancie Pucharu Świata w Mariborze. To jeden z jej najlepszych wyników w karierze. Niecodzienna sytuacja: ex aequo wygrały Amerykanka Mikaela Shiffrin i Słowaczka Petra Vlhova.

Alpejka z zakopiańskich Krzeptówek zaczyna regularnie punktować w PŚ. W Mariborze miała szansę na życiowy wynik, bo po 1. przejeździe zajmowała 17. lokatę. Szarża na wyższe miejsca się nie powiodła, ale 18. pozycja to i tak najlepsze osiągnięcie Polki w jej koronnej konkurencji. 19. była w grudniu w zawodach w Semmering.

Tylko raz w PŚ znalazła się wyżej. Ponad rok temu zajęła 17. miejsce w slalomie równoległym w Courchevel.

Pierwszego przejazdu w Mariborze nie ukończyła debiutująca w PŚ warszawianka Zuzanna Czapska.

Gąsienica Daniel jest jedyną zawodniczką powołaną przez PZN na mistrzostwa świata w szwedzkim Are (4-17 lutego). W teorii została jeszcze furtka dla innych - warunkiem jest miejsce w „30” w najbliższych zawodach PŚ lub PE - ale szanse, że ktoś spełni kryteria są małe. Jeśli skład kadry już się nie zmieni, to będzie to najmniej liczna reprezentacja Polski od 26 lat. W 1993 roku w japońskiej Morioce nie wystąpił żaden nasz zawodnik.