Natalia Maliszewska poszła w ślady swej siostry Patrycji
Natalia w rywalizacji na lodzie kontynuuje rodzinną tradycję. Pierwsza dużą karierę zrobiła jej o 7 lat starsza siostra Patrycja, która w short tracku przecierała światowe szlaki dla Polek. M.in. w 2011 r. zdobyła srebro ME (na 500 m), a w 2015 r. została mistrzynią kontynentu na 3000 m. Dwukrotnie startowała na igrzyskach olimpijskich (2010 i 2014 roku).
Natalia poszła w jej ślady, poważniej zajęła się jazdą na łyżwach w wieku 12 lat. Gdy siostra startowała na IO, ona była jeszcze w gimnazjum.
Ciężkie próby. Natalia Maliszewska miała problemy w życiu sportowym i prywatnym
W pewnym momencie obie były w kadrze narodowej, ale młoda Natalia (rocznik 1995) miała kłopoty. W 2015 r. zamiast treningów z kadrą, wybrała wyjazd za siostrą do Kanady, gdzie znalazły lepsze warunki do podnoszenia swoich umiejętności. PZŁS wyrzucił Natalię z reprezentacji, odebrał jej stypendium. Za Atlantykiem jednak rozwinęła się na tyle, że zaczęła liczyć się na szerszej arenie.
Zajmowała miejsca na podium PŚ - po raz pierwszy w 2015 r., była 2. w Montrealu na 500 m - i znów znalazło się dla niej miejsce w reprezentacji...
Sytuacja skomplikowała się po śmierci jej mamy w 2016 r. Natalia bardzo to przeżyła. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" mówiła:
Pierwszych tygodni po pogrzebie nie pamiętam w ogóle. Non stop spałam, leżałam na kanapie i gapiłam się w sufit. Przestałam chodzić na rehabilitację, nie chciałam zajmować się sobą, bo było mi wszystko jedno. Doprowadziłam się do takiego stanu, że było ze mną bardzo źle. Mama zmarła w kwietniu, a ja do normalnego życia wróciłam jesienią
Z mistrzostw świata i Europy Natalia Maliszewska wraca z medalami. Było i złoto
Natalia wróciła jednak na wyczynowego sportu, robiła postępy. W 2018 r. na dobre przebiła się do światowej czołówki. W lutym wystąpiła na IO w Pjongczangu. Miała walczyć o podium, skończyła na 11. pozycji. W swej koronnej konkurencji - sprincie na 500 m - wkrótce stanęła na podium dużej imprezy - w marcu zdobyła srebro mistrzostw świata w Montrealu. To pierwszy medal MŚ w historii polskiego short tracku.
W kolejnym sezonie wygrała klasyfikację generalną PŚ na 500 m. W 2019 r. wywalczyła też złoto w ME w Dordrechcie, oczywiście w sprincie. Na podium ME stawała też w dwóch następnych latach, niedawno podczas imprezy w Gdańsku.
Największe sukcesy Natalii Maliszewskiej
- srebrny medal MŚ 2018 w Montrealu (500 m)
- złoty medal ME 2019 w Dordrechcie (500 m)
- srebrny medal ME 2021 w Gdańsku (500 m)
- brązowy medal ME 2013 w Malmoe (sztafeta)
- brązowy medal ME 2020 w Debreczynie (500 m)
- 1. miejsce w klasyfikacji końcowej Puchar Świata w sezonie 2018/19 w sprincie (500 m)
Maliszewska wielką medalową nadzieją na igrzyska w Pekinie
Wysoka forma utrzymywana od kilku lat sprawia, że Natalia typowana jest do walki o najwyższe olimpijskie laury.
W 2022 r. mają się odbyć igrzyska w Pekinie, na którym łyżwiarka z Białegostoku napisać może kolejny rozdział polskiego short tracku. W tej dyscyplinie jeszcze nie mamy medalu z igrzysk.
- Wciąż będę trzymała się zasady, że w sporcie nic nie muszę, tylko mogę. Najważniejsze zawody czekają mnie na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Tam mam być w najwyższej formie - zapowiedziała Natalia Maliszewska w rozmowie z eurosport.pl.
- Agnieszka Radwańska jako piękna modelka. Spełnia się w nowych rolach [ZDJĘCIA]
- Ewa Chodakowska skończyła 41 lat, a jaka sylwetka! Ujawnia, jak tego dokonać
- Agnieszka Włodarczyk weźmie ślub! Kim jest partner aktorki?
- Żona byłego piłkarza Realu Madryt Ezequiela Garaya lubi pozować nago
- Justyna Żyła już nie jest blondynką. Trudno ją poznać w nowej fryzurze
- Co za debiut narzeczonej Szpilki w klatce! Kamila Wybrańczyk nową gwiazdą Fame MMA
