Fundacja Ostoja od kilku lat prowadzi warsztaty praktycznych umiejętności komunikacji. Realizuje program Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, dzięki któremu dorośli uczą się, jak rozmawiać z dziećmi i umiejętnie wsłuchiwać się w ich potrzeby.
W marcu rozpoczną się warsztaty na temat „Rodzeństwa bez rywalizacji” oraz „Jak rozmawiać z nastolatkiem?”.
Dedykowane są nie zarówno rodzicom, jak i nauczycielom, którzy chcą jeszcze lepiej zrozumieć swoich uczniów.
- To są niezwykłe lekcje, które pozwalają nie tylko zdobyć nowych umiejętności rozmowy z drugim człowiekiem, ale i dowiedzieć się też więcej o sobie samym - mówi Halina Czerwińska, prezes fundacji i pedagog.
Warsztaty „Rodzeństwa bez rywalizacji” będą odbywać się w każdy wtorek w godz. 17-20 aż do końca maja. Zajęcia „Jak rozmawiać z nastolatkiem?” obejmują 10 spotkań w każdą środę w godz. 17-20.
W ramach projektu „Unikaj nałogu metodą dialogu” przewidziane są również zajęcia dla dzieci. W warsztatach pt. „Porozmawiajmy ze sobą”, które odbywać się będą w piątki w godz. 16.15. - 17.45, mogą brać udział uczniowie klas V i VI.
- Te zajęcia mają pomóc dzieciom w radzeniu sobie z nazywaniem i wyrażaniem swoich uczuć i emocji, uczą też asertywności - mówi Halina Czerwińska.
Na warsztaty można zapisać się do końca lutego, wypełniając formularz na stronie internetowej fundacji lub pod nr tel. 606425076. Warto się jednak pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.