https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie żyje Kevin Mitnick. Był najsłynniejszym hakerem w historii. Latami polowało na niego FBI

Małgorzata Puzyr
Nie żyje Kevin Mitnick. Jeden z najbardziej znanych komputerowych włamywaczy
Nie żyje Kevin Mitnick. Jeden z najbardziej znanych komputerowych włamywaczy fot. Wikipedia
Nie żyje Kevin Mitnick. Słynny haker, który wiele lat ukrywał się przed organami ścigania, zmarł w wieku 59 lat. Z czasem przeszedł na "jasną stronę mocy".

Spis treści

Nie żyje Kevin Mitnick. Najsłynniejszy haker świata

Kevin Mitnick, zasłynął swoją działalnością cyberprzestępczą w latach 90. XX wieku. Zajmował się wówczas z powodzeniem kradzieżą danych komputerowych i numerów kart kredytowych, niszcząc rządowe, korporacyjne i uniwersyteckie systemy komputerowe. Latami ścigało go FBI i był jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców komputerowych w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie przeszedł na "jasną stronę mocy" i został konsultantem ds. bezpieczeństwa. Wydawał książki i przemawiał na publicznych wystąpieniach dotyczących przestępstw internetowych.

Najsłynniejszy haker w historii zmarł w niedzielę 16 lipca w wieku 59 lat.

Nie żyje słynny haker Kevin Mitnick. Ujawniono przyczyny śmierci

O jego odejściu poinformowano w oświadczeniu udostępnionym w środę przez firmę szkoleniową z cyberbezpieczeństwa, której był współzałożycielem.

Przyczyną śmierci słynnego hakera były powikłania związane z rakiem trzustki. Według domu pogrzebowego King David Memorial Chapel & Cemetery w Las Vegas, do momentu śmierci był leczony w University of Pittsburgh Medical Center. Diagnozę usłyszał ponad rok temu.

Mitnick pozostawił żonę, Kimberley, która jest w ciąży z ich pierwszym dzieckiem.

Historia Kevina Mitnicka. Od groźnego hakera do bohatera ds. cyberbezpieczeństwa

Śledczy nazwali go „najbardziej poszukiwanym” hakerem komputerowym na świecie.

W 1995 roku, po trwającej ponad dwa lata obławie, Mitnick został schwytany przez FBI i oskarżony o nielegalne użycie urządzenia dostępu do telefonu i oszustwo komputerowe.

„Mógł mieć dostęp do korporacyjnych tajemnic handlowych wartych miliony dolarów. Był bardzo dużym zagrożeniem” – mówił wówczas Kent Walker, były asystent prokuratora USA w San Francisco.

W 1998 r., gdy haker czekał na wyrok, grupa jego zwolenników zawładnęła stroną internetową "The New York Times", powodując jej kilkugodzinny paraliż.

Ostatecznie Mitnick przyznał się do oszustwa komputerowego i elektronicznego w ramach ugody z prokuraturą i został skazany na 46 miesięcy więzienia. Zakazano mu również korzystania z komputera lub telefonu komórkowego bez zgody kuratora sądowego przez trzy lata po zwolnieniu.

Wyszedł na wolność w 2000 roku i rozpoczął nową karierę jako konsultant ds. bezpieczeństwa. Wydał książki i przemawiał na ważnych wydarzeniach.

lena

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

T
Ta
20 lipca, 16:26, Arpa61:

"Wyszedł na wolność w 2000 roku i rozpoczął nową karierę jako konsultant ds. bezpieczeństwa. Wydał książki i przemawiał na ważnych wydarzeniach". - Nikt przestępcy nie zatrudniał. Żył z tantiem za swoje mitomańskie wynurzenia. Niech mu ziemia ciężką będzie.

...z tym że to nieprawda. To tylko bełkot niedorobionego incela.

w
wojtuś
Patrząc z drugiej strony, FBI to najsłynniejsza formacja w historii, ścigam ich od 43 lat. Ale czy przejdą na "jasną stronę mocy"? Jak dotąd nic nie powiedzieli że zamierzają.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska