W programie koncertów muzyki wiedeńskiej znajdą się najpiękniejsze walce, polki, czardasze oraz miniatury muzyki poważnej takich kompozytorów jak m.in. Johann Strauss, Franz Lehar, Emmerich Kalman, Robert Stolz, Johannes Brahms i wielu innych.
„Niedzielne poranki z muzyką wiedeńską” od dwóch lat w sezonie letnim gromadzą tłumy miłośników muzyki klasycznej w Parku Zdrojowym przy rondzie im. Antoniego Matecznego. Organizatorzy zapewniają około 250 miejsc siedzących, jednak zazwyczaj chętnych by skorzystać było znacznie więcej. Widzowie przynosili nawet własne siedziska oraz koce, aby móc delektować się muzyką w otoczeniu zieleni Parku.
Nadchodzący koncert rozpocznie trzecią edycję „Niedzielnych poranków z muzyką wiedeńską”, które na stałe wpisały się w kulturalną ofertę miasta Krakowa. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na zmianę formuły wydarzenia. Wstęp na koncerty nie będzie już darmowy, jak w poprzednich latach, a bilety będą do nabycia bezpośrednio przy wejściu na koncert oraz przez sklep internetowy Krakowskiej Pijalni Zdrojowej (https://krakowskapijalnia.pl/.../ksiazki-gadzety-i-pamiatki/). Koszt biletu to symboliczne 20zł od osoby, 40zł za bilet rodzinny (4 osoby) lub 140 zł za karnet na wszystkie koncerty. W cenie biletu zapewniony jest kubek dowolnej wody mineralnej z oferty pijalni.
Tegoroczny cykl koncertów wpisuje się w obchody Jubileuszu 120-lecia Uzdrowiska Mateczny, które rozpoczęło działalność 25.09.1905 roku. Przez cały rok jubileuszowy Krakowska Pijalnia Zdrojowa zaplanowała liczne wydarzenia, mające na celu propagowanie historii miejsca oraz pielęgnowanie tradycji korzystania ze źródeł lokalnej wody mineralnej. Z tej okazji organizatorzy zapowiadają dodatkowe atrakcje na ostatni koncert z cyklu, który odbędzie się 28.09.2025 rok. Będzie to okazja do świętowania rocznicy Zakładu Antoniego Matecznego, a wstęp w tym dniu będzie darmowy.
Wszystkie informacje na temat tegorocznego cyklu „Niedzielnych poranków z muzyką wiedeńską” oraz obchodów 120-lecia Uzdrowiska Mateczny dostępne są na stornie internetowej www.krakowskapijalnia.pl oraz na mediach społeczniściowych Krakowskiej Pijalni Zdrojowej.
