Enej w Krynicy-Zdroju
Zespół Enej nie po raz pierwszy przyjechał do sądeckiego uzdrowiska, by dać koncert w Pijalni Głównej. Grupa, która powstała w 2002 roku w Olsztynie z inicjatywy braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa, pozostaje wierna swoim rockowo-folkowym korzeniom. To sprawia, że ma wierną rzeszę fanów, która powiększa się po każdej kolejnej wydanej płycie.
Utwory ENEJ, który swoją nazwę zawdzięcza głównemu bohaterowi „Eneidy” Iwana Kotlarewicza-Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie, to mieszanka różnych kultur. W muzyce, jaką tworzy grupa słychać różnorodność, bo muzycy przemycają co im w duszy gra. Bracia Sołoducha maja korzenie ukraińskie, basista Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie to Polacy.
ENEJ wyróżnia też mnogość instrumentów, żywiołowość na scenie i radość z koncertowania, czym można było przekonać się podczas koncertu w Krynicy-Zdroju. Grupa wystąpiła na scenie Pijalni Głównej w Walentynki. Nie mogło więc zabraknąć wielkiego hitu jakim jest „Kamień z napisem LOVE”, „Lili”, czy „Skrzydlate ręce”.
XI edycja cyklu Krynica Źródłem Kultury
Od 2014 roku Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. przy wsparciu Miasta i Gminy Krynica-Zdrój oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w okresie ferii zimowych organizuje koncerty w ramach wydarzenia Krynica Źródłem Kultury. Na scenie Pijalni Głównej sądeckiego uzdrowiska co roku można zobaczyć znanych i lubianych wokalistów oraz zespołu. To nie tylko legendy polskiej sceny muzycznej, ale też młodzi wykonawcy, którzy cieszą się dużą popularnością. Dzięki temu Krynica Źródłem Kultury łączy na jednej scenie wiele gatunków muzycznych.
Na scenie w Pijalni Głównej wystąpią jeszcze: 21 lutego – T.Love i 22 lutego - Lady Pank.
Polecane
- Katarzyna Zielińska i jej piękne motyle. Dla aktorki mają one szczególne znaczenie
- Gdzie smacznie zjeść w Krynicy-Zdroju? Te restauracje mają najlepsze opinie w Google
- Czarna Młaka urzeka także zimą. Zobacz unikatowe dzieło natury
- W uzdrowisku będzie nowa atrakcja. Nietypowy plac zabaw na szczycie góry
- Studniówka z liceum w 1987 roku. Tak kiedyś wyglądały szkolne bale!
- Parki świateł to popularna atrakcja, ale z reguły płatna. Tu jest za darmo!
