FLESZ - Zmiana pracy, a pandemia

Nowe zakłady są budowane przy ul. Grabskiej w Podłężu, na działce mającej 6 ha. Zaprojektowano tam obiekty o łącznej powierzchni zabudowy 21 377 mkw., w tym: nowoczesny zakład produkcyjno-magazynowy wraz z laboratorium badawczo-rozwojowym (18 500 mkw.), czterokondygnacyjny budynek biurowy (4500 mkw.), budynek socjalny (1850 mkw.).
Docelowo inwestycja przewiduje powstanie pięciu budynków stanowiących zespoloną bryłę, a także stworzenie infrastruktury drogowej i zagospodarowanie całego terenu.
SMAY to polska rodzinna firma produkcyjno-konsultingowa, założona 32 lata temu w Krakowie, dziś znana na całym świecie. Dostarcza wysokiej jakości produkty i systemy w branży wentylacyjnej oraz w dziedzinie systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła. Z jej usług i produktów korzysta około 15 tys. klientów w blisko 30 krajach. SMAY posiada kilka patentów i realizuje własne projekty badawcze; wiele jej rozwiązań ma charakter pionierski.
Firma zatrudnia obecnie około 400 osób. Po otwarciu nowej siedziby w Podłężu planuje poszerzać kadrę pracowniczą o specjalistów z wielu dziedzin, zarówno na stanowiska produkcyjne, jak i biurowe.
- Od kilku lat SMAY rozwija się szczególnie dynamicznie, a nowa siedziba jest konsekwencją tego rozwoju. Potrzebujemy miejsca, które spełni nasze rosnące oczekiwania i zapewni nam możliwość dalszego wzrostu - mówi Marek Maj, współwłaściciel i Dyrektor ds. Inwestycji w firmie SMAY.
Zakład w Podłężu będzie wykorzystywał najnowsze rozwiązania technologiczne, zgodne z ideą Przemysłu 4.0. Obiekt zostanie wyposażony m.in.: w nowoczesne centra obróbki połączone z automatycznymi magazynami surowców, magazyn wysokiego składowania z punktami kompletowania wydań zewnętrznych i wewnętrznych, innowacyjne oprogramowanie do zarządzania procesami produkcyjnymi oraz logistycznymi, nowoczesne rozwiązania w zakresie usuwania pyłów powstałych w procesie obróbki materiałów pylnych (tzw. czysta hala).
Zadbano także o komfort pracowników. W nowym obiekcie zaprojektowano: wygodne zaplecza socjalne, stołówkę, sale konferencyjne, strefę wellness i spa, siłownię oraz duży taras (na dachu), a także nowoczesną wentylację (m.in. iFlow).
Fabryka SMAY będzie wyposażona w fotowoltaikę i inne energooszczędne rozwiązania.
Niepołomicką Strefę Inwestycyjną utworzono w 2006 roku. Popyt na nią nie słabnie. Na terenach przemysłowych o łącznej powierzchni prawie 700 hektarów działa obecnie ponad 70 firm, w których ma zatrudnienie ok. 6000 osób.
- Gdzie w Małopolsce zarabia się najwięcej? Są zaskoczenia w zestawieniu [RANKING]
- Droższy dojazd do Krakowa z gmin ościennych. Pasażerowie narzekają na ceny biletów
- Wieliczka dostanie nowy kompleks dla ratowników. Budowa nabiera rozpędu [ZDJĘCIA]
- Gdzie jest praca w Krakowie i Małopolsce? Tysiące firm znikają, ale powstają nowe
- Puszcza Niepołomicka - tu znajdziesz spokój i ciszę [ZDJĘCIA]
- Latarnie dodają uroku parkowi na Stoku pod Baranem [ZDJĘCIA]