Nieszczęsny Szczęsny

Wojciech Szczęsny puścił trzy gole i jego Roma tylko zremisowała na boisku Chievo Werona 3:3 w spotkaniu 18. kolejki ligi włoskiej.

Polski bramkarz za swój występ zebrał niskie noty. Nie popisał się przy straconych golach; mógł się lepiej zachować zwłaszcza przy pierwszej i drugiej straconej bramce. Najpierw przepuścił strzał pod brzuchem, potem nie wyszedł do dośrodkowania.

Szczęsnego pokonali Alberto Paloschi w 44 minucie, Dario Dainelli w 58 minucie i Simone Pepe w 86 minucie. Roma prowadziła 2:0 po bramkach Umara Sadiqiego w 7 minucie i Alessandro Florenziego w 37 minucie, a także 3:2 po trafieniu Iago Falque w 71 minucie.

Gdy wydawało się, że rzymianie odniosą zwycięstwo, Pepe strzelił z rzutu wolnego, piłka odbiła się od słupka i wpadła za linię końcową boiska. Szczęsny wygarnął ją już zza tej linii i dlatego sędzia prawidłowo uznał, że gol padł.

Po 18 kolejkach spotkań Roma zajmuje piąte miejsce w tabeli ze stratą sześciu punktów do Interu Mediolan, pięciu do Fiorentiny i Napoli oraz trzech do Juventusu Turyn.

Materiał oryginalny: Nieszczęsny Szczęsny - Dziennik Polski