O tych zmianach Krakowski Park Technologiczny poinformował w poniedziałek (17 czerwca) za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Witamy w Krakowskim Parku Technologicznym!" - napisano w zamieszczonej informacji, w której też zostali przedstawieni nowy prezes i wiceprezes spółki.
Andrzej Kulig - jak wskazuje KPT - to "doświadczony prawnik i samorządowiec". Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zdobył stopień doktora oraz doktora habilitowanego nauk prawnych. Specjalizuje się w prawie konstytucyjnym i jest wykładowcą oraz pracownikiem naukowym Katedry Prawa Ustrojowego Porównawczego UJ.
Jak przypomniano w zamieszczonej na Facebooku notce, od wielu lat Andrzej Kulig był związany z działalnością samorządową, pełnił między innymi funkcję dyrektora gabinetu wojewody krakowskiego, dyrektora magistratu w urzędzie miasta Krakowa oraz dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W 2015 roku został zastępcą prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta, a od 2018 roku był pierwszym zastępcą prezydenta Krakowa. Dodajmy - a w tym roku bez powodzenia starał się o fotel prezydenta Krakowa.
Z kolei Jacek Jankowski to radca prawny.
"Od 12 lat związany z Krakowskim Parkiem Technologicznym – przez ten okres był członkiem Rady Nadzorczej spółki. W latach 2008-2019 pełnił funkcję prezesa i wiceprezesa zarządu spółki Apollo Films" - podaje Krakowski Park Technologiczny.
KPT to instytucja otoczenia biznesu. Jak opisuje to sama spółka - "wspólnie z przedsiębiorcami, naukowcami i samorządowcami tworzymy ekosystem rozwoju małopolskiej gospodarki". Spółka działa od 1997 roku. Wcześniej zarządzała krakowską specjalną strefą ekonomiczną, obecnie zarządza Polską Strefą Inwestycji (PSI to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje) na obszarze Małopolski i powiatu jędrzejowskiego w województwie świętokrzyskim - udziela zwolnień podatkowych, inspiruje przedsiębiorców do nowych inwestycji. KPT zarządza również parkiem technologicznym w Krakowie, oferuje usługi dla firm na różnych etapach rozwoju oraz dla innych środowisk zainteresowanych rozwojem technologicznym. Inicjatorami jej powstania oraz udziałowcami są: Skarb Państwa (Skarb Państwa posiada 80,1 proc. głosów na Zgromadzeniu Wspólników), Województwo Małopolskie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Jagielloński, gmina Kraków i ArcelorMittal Poland.
Tak KPT opisuje też swoją ofertę:
- "Promujemy ofertę gospodarczą województwa małopolskiego, przygotowujemy samorządy do kontaktu z inwestorem.
- W budynkach biurowych Parku tworzymy przestrzeń i zaplecze techniczne dla rozwoju małych i średnich firm.
- Za pomocą inkubatora technologicznego i akceleratora stabilizujemy, umacniamy pozycję rynkową najbardziej obiecujących startupów i inspirujemy je do globalnego rozwoju.
- Udostępniamy firmom sprzęt elektroniczny, specjalistyczne oprogramowanie i infrastrukturę sieciową, aby rozszerzyć ich możliwości i ofertę.
- Szkolimy i doradzamy. Czasem finansujemy.
- Dysponujemy unikalnym know how i bogatym doświadczeniem w realizacji projektów, efektem ponad 20 lat praktyki w otoczeniu rynkowym.
- Jesteśmy jednym z 2 certyfikowanych Living Labów. Wiemy, jak dobrze testować innowacyjne rozwiązania.
- Dysponujemy około 70 świetnymi specjalistami, tworzącymi znakomity zespół zbudowany na kompetencjach, zaufaniu, koleżeństwie, zaangażowaniu i bezgranicznym uwielbieniu dla słodyczy.
- Sprawiamy by przyszłość działa się tu i teraz. Bez przerwy. I żeby była tak bardzo niesamowita jak tylko to możliwe".
Zakaz handlu w niedziele. Klienci będą zdezorientowani?
