https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowa rozgłośnia Radia Kraków w cyfrowej wersji

Paweł Gzyl
Prezes Radia Kraków prezentuje specjalny odbiornik cyfrowy do odbioru nowego programu jego rozgłośni - OFF Kraków
Prezes Radia Kraków prezentuje specjalny odbiornik cyfrowy do odbioru nowego programu jego rozgłośni - OFF Kraków Radio Kraków
Radio Kraków uruchamia od soboty pierwszą stację cyfrową w Małopolsce - OFF Kraków. Będzie w niej dominować muzyka alternatywna.

OFF Kraków będzie można słuchać zarówno w eterze, jak i w internecie. W tym pierwszym przypadku niezbędny jest specjalny odbiornik cyfrowy, a w drugim - wejście na stronę internetową www.off.krakow.pl.

Na razie stację można będzie odbierać w Krakowie i okolicach. Dopiero w 2017 roku będzie dostępna w całej Małopolsce.
Niestety w mieście nie ma zbyt wielu odbiorników cyfrowych. Kosztują one przeważnie od 200 zł wzwyż i można na nich odbierać zarówno program cyfrowy DAB+, jak i tradycyjny FM.

- Długo zastanawialiśmy się nad profilem cyfrowej rozgłośni. I postanowiliśmy w końcu postawić na ofertę, która poszerzy grono odbiorców Radia Kraków. Drugiej takiej rozgłośni nie ma w Małopolsce - tłumaczy Marcin Pulit, prezes Radia Kraków.

Uruchomienie OFF Kraków było możliwe dzięki funduszom Krajowej Rady Radiofonii i telewizji, która przekazała na pierwszy rok działalności stacji 700 tys. zł. Większość z tej kwoty pochłonie zakup sprzętu, remont pomieszczeń i koszty nadawania.

- Ta stacja nie ma na celu przynoszenia zysków. Jej uruchomienie to element misji radia publicznego. Dlatego będziemy szczęśliwi, jeśli, powiedzmy, w sierpniu OFF Kraków pojawi się w oficjalnych badaniach słuchalności. Nawet ułamek procenta będzie sukcesem - podkreśla Pulit.

Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Youtubie, Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
radioamator
Bitrate beznadziejny, rwie muzykę. Cała ta akcja "cyfryzacja" to kolejny wielki słomiany miś nikomu, do niczego nie potrzebny

Wybrane dla Ciebie

Niesamowita końcówka meczu Sandecji. Awans jest blisko

Niesamowita końcówka meczu Sandecji. Awans jest blisko

Wypadek na ul. Obrońców Krzyża w Krakowie. Samochód potrącił pieszą

Wypadek na ul. Obrońców Krzyża w Krakowie. Samochód potrącił pieszą

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska