- Staraliśmy się, aby Wiślana Trasa Rowerowa przebiegała w pobliżu zamku i bulwarów, bo te miejsca z pewnością będą przyciągać rowerzystów, którzy mogą połączyć rekreację ze zwiedzaniem zamkowego muzeum czy Starego Miasta - mówi Janusz Chwierut prezydent Oświęcimia.
Konieczne jest jeszcze uporządkowanie pobocza nowej trasy. Ziemia jest tam zryta, są dziury oraz leżą fragmenty krawężników. Jak informuje Roman Leśniak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie wykonawca, firma Skanska, jest zobowiązana do naprawy pobocza. - Powinno to nastąpić w przeciągu kilku najbliższych dni - mówi Roman Leśniak. Jak dodaje dopiero wtedy nastąpi odbiór. Planowane jest to na 15 grudnia.
Do końca roku oddany do użytku zostanie 84-kilometrowy odcinek WTR od Brzeszcz do Skawiny. Większa część drogi przebiega po wałach. Koszt inwestycji wyniesie blisko 15,5 mln zł. W przyszłości trasa ma połączyć Beskidy z Bałtykiem.
Nowe ścieżki w Oświęcimiu budowane są również przy ul. Ostatni Etap, ul. Maksymiliana Kolbego i ul. Legionów. Droga dla cyklistów powstanie także przy północnej obwodnicy miasta na jej części.
- Dzięki takiej ilości ścieżek można objechać cały Oświęcim bez konieczności wjechania na rowerze - mówi Bogusław Czerwiec z Oświęcimia.
