Jest szansa na dofinansowanie mieszkania w blokach. Można dostać nawet kilka tysięcy złotych i jednocześnie obniżyć rachunki za prąd. Sprawdzamy czy warto zainwestować w panele fotowoltaiczne na balkonie lub tarasie w bloku. Ile to kosztuje? Jak zdobyć dotację i czy będzie się opłacać? Sprawdzamy!
Panele fotowoltaiczne w bloku. Jak otrzymać dotację na taką inwestycję
Do tej pory o dofinansowanie inwestycji w ekologiczne źródło pozyskiwania energii mogli ubiegać się właściciele domów jednorodzinnych. W tym wypadku dotacja wynosi 6 tysięcy złotych. W przypadku paneli fotowoltaicznych w blokach zasady są inne: ministerstwo pokryje nawet połowę kosztów.
Ile kosztują panele fotowoltaiczne w bloku. Wiemy, ile można zaoszczędzić na prądzie!
- Te instalacje będą tutaj trochę większe, związku z tym to finansowanie będzie wyższe. Proponujemy dofinansowanie do 50 proc., co oznacza, że przy średniej instalacji 30 kWh jesteśmy w stanie dopłacić mniej więcej 75 tys. zł do instalacji wartej 150 tys. zł - wyjaśnia minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne
- zapewnia dostęp do niemal darmowego źródła energii
- to inwestycja na długo, panele fotowoltaiczne powinny bez problemu działać 25 lat
- inwestycja w panele fotowoltaiczne na balkonie podniesie wartość nieruchomości
- dokładamy swoją małą cegiełkę do ochrony klimatu
Czy opłaca się montaż paneli na balkonie w bloku?
Panele fotowoltaiczne zawsze pozwalają zaoszczędzić na opłatach za energię. W przypadku zaspokojenia potrzeb przeciętnego gospodarstwa domowego potrzezba dziesięciu paneli, co jest możliwe jedynie w domu jednorodzinnym. To nie znaczy, że to panele fotowoltaiczne na balkonie nie opłacają się. Taka inwestycja pozwoli zmniejszyć rachunki za prąd o około 25 procent.
