Nowy egzamin na prawo jazdy w Krakowie: pogrom w MORD-zie

  • Gazeta Krakowska

Marcin Karkosza

Na ponad 30 osób, które podeszły dziś do zdawania teoretycznego egzaminu na prawo jazdy zdało zaledwie kilka. Na starych zasadach, egzamin zdawało zwykle ok 80 proc. podchodzących do niego osób, teraz zdaje zaledwie ok 15 proc.

W pierwszym dniu egzaminowania na nowych zasadach, do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy, na samochody osobowe, w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego podeszły 3 grupy. Egzaminy praktyczne nie odbywały się a sami egzaminatorzy byli na szkoleniu, na którym poruszano m.in zmiany zasadach zdawania.

Z ponad 30 osób, które zdecydowały się podejść dziś do egzaminu zdało zaledwie kilka - mówi Marek Dworak, dyrektor MORD. - Przed wprowadzeniem zmian część teoretyczną egzaminu zdawało średnio 80 proc. kursantów, teraz jest to ok. 15 proc.

Według dyrektora MORD, nie oznacza to jednak, że nowy egzamin trudniejszy.
Wcześniej wiele osób uczyło się odpowiedzi na pamięć, teraz większą rolę odgrywa rzeczywista znajomość przepisów ruchu drogowego. Według przypuszczeń przedstawicieli MORD, z czasem kursanci przyzwyczają się do nowej formuły egzaminu.

Kraków: fatalne warunki jazdy [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

Studniówki w Małopolsce 2013 [ZDJĘCIA]

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

"Gazeta Krakowska" na Twitterze

Wideo

polecane: MiauCzat: Honorata Witańska ostrzega kobiety! Tęskni za PiP?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

02.05.2015, 00:12

Ja tam podchodzę do wszystkiego z optymizmem. Ostatnio zrobił się boom na szkołę Albar, większość moich znajomych robi właśnie tam, więc też postanowiłem zaryzykować. I póki co, jestem naprawdę zadowolony, widzę szybkie postępy, mimo, że inicjalnie talentu do jazdy to ja nie miałem :P Mają szczególnie dobre metody, by wpoić kursantom wiedzę, taką typowo pod kątem egzaminów.

05.04.2013, 16:13

Prawo jazdy kraków. Zdobyć prawo jazdy w tym mieście to nie lada cud. Nowy egzamin daje w kość . A ja zdałem za pierwszym razem dzięki dobremu wyszkoleniu w tej szkole.
[u**********szkolajazdy.krakow.pl] prawo jazdy kraków[/url]
prawo jazdy kraków

24.01.2013, 15:57

byloby fajnie, ale wez pod uwage, ze egzamin praktyczny to niestety kwestia nie tylko umiejetnosci, ale takze
a)opanowania nerwow
b) warunkow na drodze - nie masz wplywu, jak jezdza inni, i cos, co podczas normalnej jazdy nie skutkuje ani wypadkiem, ani nawet nie stwarza najmniejszego zagrozenia, na egzaminie uznane jest za blad
c) humoru egzaminatora

niestety, ale sama umiejetnosc prowadzenia samochodu to nie wszystko,...

23.01.2013, 23:15

....tak młodzież duka

22.01.2013, 16:04

a ty mądralo prawko juz masz,dlatego tak cwaniakujesz hę?gdyby teraz przyszło ci zdawać to nie byłbys taki pewny!

22.01.2013, 14:31

Nie tylko dyrektorzy WORD-ów ale także nasi "mądrzy" politycy, którzy do tego doprowadzili

22.01.2013, 11:16

I interes sie kreci.Kazdy egzamin przeciez kosztuje i nabija sie kase Panstwu MORD i calej reszcie

22.01.2013, 10:04

Ty autobusem to w zyciu nie pojedziesz, Twoje ego sie nie zmieści, chlopaczku.

22.01.2013, 09:05

Proponuje aby sprawdzeniu swoich umiejętnoćci poddali się dyrektorzy WORD-ów.

22.01.2013, 00:24

Dobry instruktor nauczy jeździć i egzamin zdaje się za pierwszym razem... W szkole, w której robiłem dwie kategorie (obie za 1. razem) spora większość zdawała za pierwszym razem.

A jeśli komuś nie wychodzi za 5 razem to powinien zainteresować się komunikacją zbiorową :D

22.01.2013, 00:10

Może w założeniach reforma była i dobra, ale podejrzewam, że wyszło jak zwykle.
Sam zdawałem prawko w zeszłym roku. Do pierwszego egzaminu uczyłem się przepisów dość solidnie. Efekt, 3 błędy i zapraszamy ponownie. Do drugiego podejścia wykułem większości pytań na pamięć i zdałem jako pierwszy z grupy z jednym błędem.
Do tego, wiele pytań jest skonstruowanych dwuznacznie, albo niezrozumiale.

21.01.2013, 19:59

np. wjeżdzający na rondo z zamiarem skrętu w lewo (3 zjazd): może włączyć lewy kierunkowskaz, powinien włączyć lewy kierunkowskaz, może ale nie musi włączać lewego kierunkowskazu, nie musi włączać lewego kierunkowskazu.

21.01.2013, 19:21

Może wreszcie nauczą się czytać nie tylko ze zrozumieniem ale w ogóle czytać.Dzisiejsza młodzież po prostu duka .

21.01.2013, 19:20

Egzamin nowy jest dużo lepszy. Teraz wychodzi ile osób uczy się na pamięć pytań, a później wychodzi wszystko na drogach jak nie wiedza np jak zachować sie na rondzie z 2 pasami.
Jak ktoś się uczy na egzamin to go zda.

21.01.2013, 19:13

Poprzednia wersja egzaminów była wystarczająca.
Wypadki biorą się z brawury i pijackiej głupoty.
Teraz żeby zdać na prawko trzeba zostać ekspertem.

21.01.2013, 18:54

POGROM TO JEST NA DROGACH...PO TYCH SZKOLENIACH I EGZAMINACH W MORD-ach

21.01.2013, 17:55

Zasady egzaminowania powinny byc takie same w calej UE. Skończyłby się ten polski cyrk z prawkiem i wyłudzanie kasy od głównie młodych ludzi

21.01.2013, 17:36

ani podczas kursu nikt nie nauczy sie dobrze jezdzic ani egzamin tego nie zweryfikuje - w obecnej formie to tylko nabijanie kasy

21.01.2013, 17:13

Powtórne egzaminy, dodatkowa kasa.