Rodzina Pazganów 13 września zawarła porozumienie w sprawie przejęcia podmiotów działających w ramach Grupy Konspol przez amerykański koncern Cargill. Oznacza to przejęcie zakładu produkcji pasz, pięciu kompleksów hodowlanych, ubojni oraz dwóch zakładów produkcyjnych: w Nowym Sączu i Słupcy.

Informacja o sprzedaży rodzinnego interesu Pazganów, czyli Grupy Konspol jest ogromnym zaskoczeniem. Także dla pracowników, którzy o tym, że ich miejsce pracy przejmuje amerykański koncern dowiedzieli się z medialnych doniesień.

"W dniu 13 września br. doszło do zawarcia porozumienia w sprawie przejęcia podmiotów działających w ramach Grupy Konspol przez amerykański koncern Cargill. Właściciele Konspolu zdecydowali o pozyskaniu zewnętrznego inwestora, aby zapewnić firmie dalszy dynamiczny rozwój w obliczu postępującej konsolidacji rynku" - można przeczytać w komunikacie biura prasowego Konspolu.

Transakcja obejmuje wszystkie podmioty Grupy KONSPOL wraz z zapleczem produkcyjnym i portfolio produktowym. Tym samym firma Cargill przejmuje zakład produkcji pasz, pięciu kompleksów hodowlanych, ubojnię oraz dwa zakłady produkcyjne: w Nowym Sączu i Słupcy.

Jak zapewnia Konspol, amerykańska firma "będzie w pełnym zakresie kontynuował działalność Grupy KONSPOL i jej dynamiczny rozwój, zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy i jej marek".

- W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Mam pewność, że to najlepsza gwarancja przyszłości Konspolu, który, wraz z rodziną, rozwijam od ponad 40 lat - zapewnia w komunikacie Kazimierz Pazgan, który pierwszy zakład Konspolu otworzył w 1982 r. w Nowym Sączu.

Teraz Grupa KONSPOL stała się częścią koncernu Cargill, który zatrudnia 155 tys. pracowników w 70 krajach świata. Amerykańska firma, działa na rynku już od ponad 150 lat, oferuje zarówno usługi, jak i produkty spożywcze, rolne, finansowe i przemysłowe. Ma również doświadczenie na rynku produktów mięsa drobiowego (14 europejskich krajów). W Polsce ma 29 zakładów.

- Firma Konspol stawia na wysoką jakość produktów oraz innowacyjność - wartości, które są ważne także dla firmy Cargill. Dzięki połączeniu będziemy mogli lepiej spełniać oczekiwania naszych klientów dzięki bardziej zróżnicowanej ofercie produktów. Konspol to silna i uznana marka drobiarska, a jej produkty wybierane są przez firmy gastronomiczne z całej Polski - zaznacza Chris Langholz, Prezydent Cargill Global Poultry w oświadczeniu.

Z komunikatu biura prasowego Konspol wynika, że przeprowadzona transakcja ma dać możliwości rozwojowe przedsiębiorstw, które pozostają w rękach rodziny Pazganów. Od kilku lat firmą kierują dzieci Kazimierza Pazgana - Konrad i Magdalena, którzy posiadają też większość jej udziałów. Wśród planów jest m.in. inwestowanie w zakłady produkcyjne w Azji (realizowana już inwestycja w Indonezji).

"Obok działalności hodowlanej i produkcyjnej, rodzina dysponuje dużym doświadczeniem w branży budowlanej i nieruchomości, które wyznacza kolejny potencjalny kierunek rozwoju" - czytamy w oświadczeniu.

KONIECZNIE SPRAWDŹ: