FLESZ - Amerykański lek na koronawirusa. Będzie skuteczny?

W Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University rekrutacja rozpoczęła się już 15 kwietnia i potrwa do 10 września. Uczelnia w tym roku przygotowała bogatą ofertę studiów na kierunku zarządzanie zarówno pierwszego (licencjackie) jak i drugiego (magisterskie) stopnia. Do wyboru na obu poziomach kształcenia jest 19 specjalności kierunkowych i ponad 20 równych studiów podyplomowych.
- Studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia, trwające pięć lat lub z możliwością zastosowania awansu. Po procedurze skrócenia studiów możemy ukończyć kierunek już po 3 latach- informuje Michał Kapała, specjalista ds. marketingu i rekrutacji w WSB.
To właśnie psychologia cieszy się tam największym zainteresowanie. Jak zapewnia Kapała, ten rok na pewno będzie rokiem psychologów. Wskazuje, że od dwóch lat zauważalnym trendem w świecie edukacji jest rozwój psychiki człowieka i badanie mechanizmów funkcjonowania mózgu czy zachowania.
-Postanowiliśmy z tej okazji wprowadzić w tym roku specjalność psychoonkologia jako kierunek studiów podyplomowych oraz możliwą specjalność do zrealizowania na kierunku psychologia- informuje Kapała. Studenci chętnie podejmują tam studia inżynierskie z informatyki, dla nich również przygotowano możliwość zrealizowania kursów w formie studiów podyplomowych na kierunki Analityk Cyberbezpieczeństwa.
Jeśli chodzi o proces rekrutacyjny to uczelnia nie widzi przeciwwskazań do składania dokumentów osobiście w siedzibie uczelni w Nowym Sączu, jednak preferują wysyłkę pakietu dokumentów za pośrednictwem kuriera.
- Jest to aktualnie najlepsza i najczęściej wybierana droga przesyłu dokumentów- mówi Michała Kapała.
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej kształcenie w ramach trybu stacjonarnego odbywa się bezpłatnie. Rekrutacja jeszcze się nie rozpoczęła, ale pod koniec maja podczas specjalnego posiedzenia Senatu Uczelni zostaną ustalone warunki trybu, terminu rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji. Jak zapewnia Tomasz Zacłona, rzecznik prasowy PWSZ w Nowym Sączu będzie ona prowadzona na tyle długo, aby tegoroczni maturzyści oraz ci z lat poprzednich mogli przedłożyć stosowne dokumenty i podjąć studia. Miejsca też nie powinno zabraknąć.
-W tym roku akademickim na pierwszy rok studiów przyjęliśmy 1266 osób. Łącznie w roku 2019/2020 na wszystkich kierunkach studiów kształciło się 3420 studentów-informuje rzecznik prasowy. Również PWSZ zaplanował nowe, ciekawe kierunki kształcenia, dzięki temu liczba tych miejsc na ten rok akademicki będzie proporcjonalnie większa.
-Tak jak w ubiegłych latach złożyliśmy do MNiSW wnioski o uruchomienie nowych kierunków, w tym roku są to Public Relations i reklama, kryminologia i resocjalizacja” oraz filologia angielska, niemiecka, wschodniosłowiańska czy lingwistyka praktyczna- wymienia.
W uczelni obowiązuje elektroniczna rejestracja kandydatów poprzez system E-rekrutacja, dostarczanie wymaganych dokumentów będzie możliwe drogą poczty elektronicznej za pośrednictwem platformy teleinformatycznej ePUAP, listem poleconym lub przesyłką kurierską.
- Epidemia: Raport minuta po minucie. 23 242 nowe zakażenia. Zmarły 403 osoby
- Nowy Sącz na czarno-białych archiwalnych zdjęciach
- To znani sądeczanie z pierwszych stron gazet. Oni na co dzień goszczą w mediach
- Kiła, gruźlica, ospa… Na co chorowali mieszkańcy w 2019 roku
- Oto sądeczanie na fotografiach z dzieciństwa. Poznalibyście ich? [ZDJĘCIA]
- Zamawiaj do domu. Oto lista restauracji, które dowożą jedzenie w Nowym Sączu