Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. PWSZ proponuje nowe, atrakcyjne kierunki studiów, w tym kryminologię

Tatiana Biela
Tatiana Biela
Studenci PWSZ będą mieli szansę studiowania na nowych specjalizacjach
Studenci PWSZ będą mieli szansę studiowania na nowych specjalizacjach fot. pixabay.com
Instytut Pedagogiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu proponuje nowym roku akademickim nowe kierunki i specjalizacje. Studenci mogą liczyć m.in na studia II stopnia z kryminologii i resocjalizacji z przygotowaniem pedagogicznym oraz doradztwa zawodowego. A już w przyszłym roku będzie można poznawać na sądeckiej uczelni tajniki języka chińskiego i szwedzkiego.

Jak informuje Bogusława Gaweł wicedyrektor Instytutu Pedagogicznego PWSZ w roku akademickim 2019/2020 pojawiła się interesująca oferta dla obecnych i przyszłych studentów.

- Mowa tutaj o studiach II stopnia czyli magisterskich z zakresu kryminologii i resocjalizacji z przygotowaniem pedagogicznym na kierunku pedagogika - mówi.

Jak podkreśla Bogusława Gaweł t to wyjątkowa oferta dla kandydatów Polski południowej, ponieważ tylko ośrodki akademickie z centralnej i północnej Polski prowadzą takie studia.

- Przygotowana oferta kształcenia jest ciekawa, o czym świadczą np. przedmioty realizowane w toku studiów a więc elementy profilowania kryminalnego, kryminologia ewolucyjna i neurobiologiczna, prawo karne wykonawcze, zarządzanie ryzykiem powtórnej przestępczości czy nowe technologie w kryminologii - wylicza wicedyrektor instytutu i dodaje, że zajęcia prowadzić będzie kadra z przygotowaniem specjalistycznym.

Drugą nową specjalnością w ramach Instytutu Pedagogicznego jest doradztwo zawodowe. Oferta ta, to odpowiedź na ciągle zmieniające się warunki życia i oraz możliwości kształtowania swojej ścieżki zawodowej.

Jak wyjaśnia dr Stefan Florek z Instytutu Pedagogiki, doradca zawodowy będzie umiał pomóc swojemu klientowi m.in. dzięki określeniu jego profilu temperamentalnego. Przyszli doradcy będą także poznawać ekonomiczne i prawne aspekty rynku pracy tak, aby umieć doradzić klientowi nie tylko w wyborze drogi zawodowej, ale również w jej zmianie.

Nowością są także jednolite, pięcioletnie studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Instytut Pedagogiczny oferuje w tym przypadku dwie specjalizacje: wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna.

Z kolei w przyszłym roku, w ramach kierunku lingwistyka dla biznesu w Instytucie Języków Obcych PWSZ, studenci będą mogli wybrać trzy nowe ścieżki językowe:
język angielski z językiem chińskim, język rosyjski z językiem chińskim i język niemiecki z językiem szwedzkim.

- Znajomość zarówno języka chińskiego jak i szwedzkiego to gwarancja dobrze płatnej pracy, a połączenie z innymi językami oraz tematyką ekonomiczną niewątpliwie wzmacnia konkurencyjność na rynku pracy - wyjaśnia dr Monika Cetnarowska - Madej, dyrektor Instytutu Języków Obcych PWSZ.

FLESZ - Umacnia się rynek pracownika. Oto zawody najbardziej pożądane

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska