Jak informuje Bogusława Gaweł wicedyrektor Instytutu Pedagogicznego PWSZ w roku akademickim 2019/2020 pojawiła się interesująca oferta dla obecnych i przyszłych studentów.
- Mowa tutaj o studiach II stopnia czyli magisterskich z zakresu kryminologii i resocjalizacji z przygotowaniem pedagogicznym na kierunku pedagogika - mówi.
Jak podkreśla Bogusława Gaweł t to wyjątkowa oferta dla kandydatów Polski południowej, ponieważ tylko ośrodki akademickie z centralnej i północnej Polski prowadzą takie studia.
- Przygotowana oferta kształcenia jest ciekawa, o czym świadczą np. przedmioty realizowane w toku studiów a więc elementy profilowania kryminalnego, kryminologia ewolucyjna i neurobiologiczna, prawo karne wykonawcze, zarządzanie ryzykiem powtórnej przestępczości czy nowe technologie w kryminologii - wylicza wicedyrektor instytutu i dodaje, że zajęcia prowadzić będzie kadra z przygotowaniem specjalistycznym.
Drugą nową specjalnością w ramach Instytutu Pedagogicznego jest doradztwo zawodowe. Oferta ta, to odpowiedź na ciągle zmieniające się warunki życia i oraz możliwości kształtowania swojej ścieżki zawodowej.
Jak wyjaśnia dr Stefan Florek z Instytutu Pedagogiki, doradca zawodowy będzie umiał pomóc swojemu klientowi m.in. dzięki określeniu jego profilu temperamentalnego. Przyszli doradcy będą także poznawać ekonomiczne i prawne aspekty rynku pracy tak, aby umieć doradzić klientowi nie tylko w wyborze drogi zawodowej, ale również w jej zmianie.
Nowością są także jednolite, pięcioletnie studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Instytut Pedagogiczny oferuje w tym przypadku dwie specjalizacje: wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna.
Z kolei w przyszłym roku, w ramach kierunku lingwistyka dla biznesu w Instytucie Języków Obcych PWSZ, studenci będą mogli wybrać trzy nowe ścieżki językowe:
język angielski z językiem chińskim, język rosyjski z językiem chińskim i język niemiecki z językiem szwedzkim.
- Znajomość zarówno języka chińskiego jak i szwedzkiego to gwarancja dobrze płatnej pracy, a połączenie z innymi językami oraz tematyką ekonomiczną niewątpliwie wzmacnia konkurencyjność na rynku pracy - wyjaśnia dr Monika Cetnarowska - Madej, dyrektor Instytutu Języków Obcych PWSZ.
FLESZ - Umacnia się rynek pracownika. Oto zawody najbardziej pożądane
