Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Wernisaż wystawy fotografii Miczka i Klimkowskiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Redakcja
Stanisław Śmierciak
To było wydarzenie zarówno artystyczne i towarzyskie. Nie tylko lokalne. Dwaj ludzie doskonale wiedzący jak fotoaparatem pokazać świat, wobec którego inni przechodzą jak obok nieinteresującej codzienności, pokazali swoje spojrzenie na bardzo interesujący zakątek świata. Janusz Miczek, były fotoreporter "Gazety Wyborczej" i Andrzej Klimkowski, rozmiłowany w fotografii podróżniczej, zatytułowali przygotowaną przez siebie ekspozycję "Gruzja - Krajobrazy - Monastyry - Ludzie". Wernisaż odbył się w stylowych piwnicach zabytkowego gmachu Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11.

O plonie swoich fotograficznych wypraw do Gruzji Janusz Miczek i Andrzej Klimkowski dowiedzieli się wzajemnie, kiedy w tym samym laboratorium wykonywali powiększenia przywiezionego przez siebie materiału zdjęciowego. Kadry bardzo wrażliwego fotoreportera i utalentowanego autora albumów podróżniczych doskonale się uzupełniały. Dwaj fotograficy zdecydowali zespolić siły. Powstała wystawa "Gruzja - Krajobrazy - Monastyry - Ludzie". Fotogramy w ekspozycyjnych formatach sponsorował sądecki Media Markt.

Zdjęcia Miczka i Klimkowskiego zapełniły cztery sale galerii w piwnicach sądeckiej książnicy. Na pierwszą godzinę ich prezentacji zjawił się prawdziwy tłum. Nie tylko mieszkańców Nowego Sącza oraz Sądecczyzny. Goście przyjechali z wszystkich stron Polski. Niektórzy nawet spoza jej granic. Specjalnie na te wernisażową okazję.

Byli dziennikarze, muzycy, poeci, fotograficy. Zjawił się: twórca oraz lider grupy punkrockowej Kremlowskie Kuranty historyk i redaktor Ireneusz Dańko. Przyszedł redaktor i fotoreporter Jerzy Cebula, zdobywca wielu czołowych nagród na Światowych Festiwalach Fotografii Jazzu za niepowtarzalne zdjęcia najwybitniejszych instrumentalistów i wokalistów.

Uzupełnieniem wspaniałych zdjęć była opowieść Andrzeja Klimkowskiego o Gruzji dawnej i współczesnej. O miłości Gruzinów do Polaków, a zwłaszcza prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a także o ich uwielbieniu niezbyt lubianego p rzez przedstawicieli innych nacji gruzińskiego rodaka Josefa Wisarionowicza, czyli genralissimusa Józefa Stalina.

Wystawę"Gruzja - Krajobrazy - Monastyry - Ludzie" koniecznie trzeba zobaczyć. Prezentowana jest do 10 grudnia br.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska