Fala upałów nad Polską daje się we znaki każdemu. W związku z wysoką temperaturą lekcje w sądeckich szkołach zostaną skrócone.
- Upały, które nadeszły, nie komplikują cyklu edukacyjnego, ponieważ rok szkolny jest już właściwie zamknięty. W poszczególnych szkołach odbywają się rady pedagogiczne - tłumaczyła Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wchowania UM Nowego Sącza. Dzieci mogą przebywać na zewnątrz maksymalnie do godziny 10.30, zgodnie z informacjami ogólnopolskimi - dodaje Małgorzata Belska.
W szkołach i przedszkolach nie odbywają się późniejsze wycieczki, dzieci przebywają w wietrzonych pomieszczeniach, niestety nie wszystkie szkoły posiadają wentylatory.
- Dzieci przebywają również na otwartej przestrzeni, ale oczywiście w cieniu. Są im dostarczane dodatkowe butelki z wodą mineralną. Może się zdarzyć, że w niektórych szkołach zostanie podjęta decyzja o skróceniu lekcji ale będą to indywidualne decyzje dyrektorów. Lekcje będą trwały 30, maksymalnie 35 minut. Informacje takie są na bieżąco dostarczane do Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza. Jest to jednak sytuacja zmienna, zależna od dyrektorów szkół – podkreśla Małgorzata Belska.
WIDEO: Fakty i mity o lodach. Jeść czy nie jeść?
Źródło: Agencja TVN/x-news
