Nowy sprzęt i niezbędne remonty. Babiński zmienia się za 3...

  Nowy sprzęt i niezbędne remonty. Babiński zmienia się za 3 miliony

  Katarzyna Kojzar

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Nowy sprzęt i niezbędne remonty. Babiński zmienia się za 3 miliony
  3 miliony - taką dotację otrzymał na ten rok szpital im. Babińskiego w Krakowie. Dzięki temu placówka mogła wykonać szereg remontów.
  Nowy sprzęt i niezbędne remonty. Babiński zmienia się za 3 miliony
  - O ile w okresie 2013 - 2016 udało się pozyskać znaczące fundusze na rewitalizację - łącznie była to kwota około 35 mln zł, o tyle pierwotnie w budżecie samorządu województwa małopolskiego - największego dotąd donatora - na 2017 rok przewidziano dla szpitala jedynie około 500 tys. zł - informuje rzecznik ośrodka, Maciej Bóbr. Jednak po negocjacjach z dyrekcją szpitala, władze województwa zdecydowały się zwiększyć dotację.

  Jakie prace wykonano w „Babińskim” za otrzymaną kwotę? Wyremontowano pawilon B, czyli oddział dla kobiet mieszczący się w Nowej Hucie (pacjentki mogą już z niego korzystać od lutego), rozpoczęto prace w psychiatrycznym oddziale przyjęciowym dla Krakowa Krowodrzy, a także roboty, które mają przystosować warunki na Oddziale Sądowym o Wzmocnionym Zabezpieczeniu do nowych wymagań ministerstwa zdrowia. - Te potrzebują szczególnej uwagi i mobilizacji ekip budowlanych, bowiem odbywają się w oddziale, w którym cały czas przebywają pacjenci - mówi Maciej Bóbr.

  Za otrzymane pieniądze szpital mógł również zakupić niezbędne sprzęty do poradni stomatologicznej, przekształcić dawny budynek prosektorium na nową siedzibę zespołu pogotowia ratunkowego, a także stworzyć pracownię terapii i aktywizacji zawodowej z 12 miejscami dla osób kończących leczenie i powracających po kryzysie do normalnego życia, która będzie znajdować się w punkcie gastronomicznym w dawnym dezynfektorze. Osoby te będą tam mogły pod opieką instruktora - terapeuty zajęciowego nabyć i doskonalić swoje umiejętności w pracy w gastronomii. - Prace budowlane zostały zakończone i do otwarcia potrzeba jest jedynie pozytywna odpowiedź Urzędu Marszałkowskiego, do którego Szpital Babińskiego zwrócił się z wnioskiem o dotacje - między innymi na zakup stosownego wyposażenia dla pracowni kulinarnej - mówi Bóbr.

  W sumie urząd marszałkowski przyznał w tym roku łącznie dotacje w wysokości 2,3 mln zł, a Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa 614.515 zł.

  WIDEO: B. Szydło: W centrum działań służby zdrowia musi być pacjent. Rząd przyjął projekt utworzenia tzw. sieci szpitali

  Źródło: TVN24, x-news

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

  NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

  Tak budowano dawną zakopiankę! [ZDJĘCIA]

  Tak budowano dawną zakopiankę! [ZDJĘCIA]

  Niesamowite zdjęcia Krakowa z lat 70!

  Niesamowite zdjęcia Krakowa z lat 70!