- Stowarzyszenie to nie jest organizacją katolicką, nie działa w porozumieniu z Kościołem katolickim i władzą kościelną, a Archidiecezja Krakowska nie ma żadnego związku z organizowanym przez to stowarzyszenie wydarzeniem - ostrzega ks. Tomasz Szopa, kanclerz Archidiecezji Krakowskiej.
Według Brata Benedetto, który jest rzecznikiem prasowym instytucji, organizowanie spotkań modlitewnych dla pokoju na świecie, to prośba samej Marii Dziewicy, która objawia się publicznie mnichom jasnowidzącym Zakonu Łaski Miłosierdzia od roku 2011.
Polska to drugi kraj na trasie Pielgrzymki dla Pokoju w Europie. Grupa wyruszyła z Ameryki Południowej i zrealizowała pierwsze spotkania w Portugalii, w miastach Monchique i Ourém. Po spotkaniach w Krakowie mnisi będą kontynuować pielgrzymkę do jeszcze trzech krajów: Szwajcarii, Austrii i Hiszpanii. Do końca lipca planowanych jest w sumie 14 spotkań.
Jak mówi Brat Benedetto, na spotkania składają się pieśni religijne, modlitwy ekumeniczne i sprzyjający refleksji przekaz. Według niego spotkania różnych ludzi, których wspólnym celem jest propagowanie pokoju, tworzy nastrój ogromnej harmonii i wewnętrznej radości. „Rzeczywiście, ludzie wychodzą z tych spotkań odmienieni i umocnieni, zdecydowani postępować tak, aby utrzymać ten stan pokoju, a nawet by nim promieniować”.
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Magnes. Kultura Gazura
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto