Bookcrossing ma swój początek w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Z czasem pojawiła się również w Europie, w tym w Polsce. W ramach Tygodnia Bibliotek Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna postawiła przy swoim gmachu od strony Placu św. Kingi regał z książkami. Stoi on tam do 15 maja.
- Od wielu lat staramy się dzielić książką w ten sposób, że zostawiamy ją w miejscu publicznym, aby ktoś mógł ją zabrać, przeczytać i podać dalej. To też jest nasze hasło na regale bookcrossingowym postawionym przy bocheńskiej bibliotece w Tygodniu Bibliotek - mówi Dorota Rzepka, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni.
Biblioteka zachęca też do korzystania z drugiego regału bookcrossingowego, który od 2015 roku znajduje się w Parku Uzbornia przy ławce Marii Bielawskiej, założycielki bocheńskiej biblioteki. Miejscu temu towarzyszą słowa Marii Bielawskiej: "Ja miałam w ręku zawsze magnes, była nim książka".
- Zachęcamy naszych czytelników, aby uwolnili książki, które już nie są im potrzebne, których nie czytają i które zalegają na domowych półkach, aby przynieśli je do regału przy bibliotece lub w Parku Rodzinnym Ubornia - apeluje Dorota Rzepka.
- Galeria Leśna koło Brzeska, jedyna taka w Polsce. Tworzy ją Janusz Mytkowicz. Wideo
- Wieża widokowa na Bocheńcu przeżywała najazd turystów przed zmianą aury. Zdjęcia
- Galeria Rondo w Bochni wprowadza opłaty za parkowanie. Zobacz zdjęcia i wideo
- Proces Czesława K. o zabójstwo żony przedłuży się, jest nowy wniosek obrony
- Wały na Stradomce w gminie Łapanów zostaną rozbudowane, jest kluczowa decyzja. Wideo
- Śledczy oskarżają biskupa tarnowskiego o zwłokę w informowaniu o księżach pedofilach