Rzadko zdarza się, by ktoś urodzony w świąteczny dzień, umierał w takie samo święto.
A właśnie tak było w przypadku Augustyna Leśniaka. Urodził się w Wielką Niedzielę (6 kwietnia 1931 r.), a zmarł także w Wielką Niedzielę (16 kwietnia 2017 r.)
W przygotowywanym do druku drugim wydaniu “Encyklopedii Sądeckiej” najpewniej znajdzie się wzmianka o Nim, jako współautorze pierwszego wydania tej iście monumentalnej i bardzo potrzebnej książki, która do czytelników trafiła w roku dwutysięcznym.
Augustyn Leśniak przez wiele lat był skarbnicą wiedzy o mieszkańcach Nowego Sącza i Ziemi Sądeckiej. Także o osobach, które w tym regionie urodziły się i uczyły, ale z biegiem losu znalazły się w nawet bardzo egzotycznych miejscach świata.
Był inicjatorem powstania oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Absolwentów II Gimnazjum i Liceum im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu. Doprowadził do opracowania i wydania monografii szkoły, którą zlikwidowano kilkadziesiąt lat temu.
W rodzinnym mieście swą pracą zawodową przyczyniał się do rozwoju Sądeckich Zakładów Przemysłu Owocowo Warzywnego i Sądeckich Zakładów Elektro-Węglowych. Towarzyszył budowie, rozruchowi i likwidacji Sądeckich Zakładów Naprawy Autobusów. Działał w Radzie Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej.