Ogłoszenie o publicznym przetargu w Wadowicach

Redakcja
Starosta Wadowicki wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej ogłasza drugi publiczny przetarg ustny - nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, położonej w Targanicach, gmina Andrychów, obejmującej działkę nr 1345/2 o powierzchni 0.3848 ha, uwidocznioną w KR1W/00084594/2.

Nieruchomość obejmująca w/w działkę, położona jest w peryferyjnej strefie miejscowości Targanice. Działka jest niezabudowana i nieogrodzona, ze znacznym spadkiem terenu, częściowo pofałdowana, zakrzaczona i zadrzewiona nieurządzoną roślinnością (samosiejki).

Od strony południowej działka posiada dostęp do drogi asfaltowej. Według ewidencji gruntów działka sklasyfikowana jest jako Lz-RVI, RVI, PsV, LsIV. Nieruchomość ta jest wolna od obciążeń. W stosunku do tej nieruchomości nie toczy się żadne postępowanie administracyjne dotyczące prawidłowości jej nabycia przez Skarb Państwa.

Sprzedaż nieruchomości odbędzie się zgodnie ze stanem ewidencyjnym i hipotecznym.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Andrychów działka znajduje się w następujących terenach: 72% T 5.1/14 MN5 - tereny zabudowy mieszkaniowej rekreacji indywidualnej, przeznaczenie dopuszczone dla terenu: WS1- tereny wód powierzchniowych płynących, 28% T 5.2/4 ZL1 - tereny zieleni - lasy, przeznaczenie dopuszczone dla terenu: WS1- tereny wód powierzchniowych płynących, ZL2 - tereny zieleni - zieleń leśna.

W dniu 18.01.2013r. odbył się pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości, który zakończył się wynikiem negatywnym.

Wartość w/w nieruchomości ustalona na podstawie operatu szacunkowego sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego z daty 10 września 2012r. wynosi: 129.800,00 zł.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 129.800,00 zł.
Wadium: 6.500,00 zł
Postąpienie: 1.500,00 zł
Do wylicytowanej ceny sprzedaży nieruchomości doliczona zostanie kwota podatku VAT
od towarów i usług, według stawki obowiązującej na dzień zawarcia umowy sprzedaży dla części nieruchomości położonej w terenach zabudowy mieszkaniowej rekreacji indywidualnej

Przetarg odbędzie się w dniu 24.04.2013r. o godz. 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wadowicach ul. Batorego 2, na parterze w sali posiedzeń nr 11. Przystępujący do przetargu zobowiązani są najpóźniej do dnia 18.04.2013r. wpłacić wadium na konto Starostwa Powiatowego w Wadowicach nr Beskidzki Bank Spółdzielczy Oddział Wadowice 63 8111 1019 2002 2002 7607 0004. Za datę wpłaty uznaje się datę wpływu wadium na nasze konto. Wadium może być wnoszone w pieniądzu, obligacjach Skarbu Państwa lub papierach wartościowych dopuszczonych do obrotu publicznego.

Dowód tożsamości oraz dowód wpłaty wadium uczestnicy przetargu winni przedłożyć w miejscu i czasie przeprowadzenia przetargu.
Wadium zwraca się niezwłocznie po zamknięciu przetargu nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zamknięcia przetargu, a uczestnikowi, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał od zawarcia umowy.

Osoby, którym przysługuje prawo do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej w wyniku wypędzenia z byłego terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub jego opuszczenia w związku z wojną rozpoczętą w 1939r., zwalnia się z obowiązku wniesienia wadium w wyznaczonym w ogłoszeniu o przetargu terminie, jeżeli zgłoszą uczestnictwo w przetargu, przedstawią oryginał zaświadczenia lub decyzji potwierdzającej prawo do zaliczenia wartości nieruchomości pozostawionych poza obecnymi granicami państwa polskiego oraz złożą pisemne zobowiązanie do uiszczenia kwoty równej wysokości wadium ustalonego w razie uchylenia się od zawarcia umowy.

W/w osoby lub ich spadkobiercy, którzy przedłożą postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku, albo o dziale spadku oraz dowody potwierdzające spełnienie wymogów, o których mowa w art. 2 lub art. 3 ustawy z dnia 8 lipca 2005r. o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej ( Dz. U. Nr 169 poz. 1418 z 2005r.) zamiast dowodu wpłaty wadium winny do dnia 18.04.2013r. przedstawić: w/w pisemne zobowiązanie, oraz
1. oryginał decyzji wojewody wydanej na podstawie art. 5 ust. 3 w/w ustawy, a w przypadku posiadania zaświadczeń lub decyzji potwierdzających prawo do rekompensaty na podstawie odrębnych przepisów dokumenty te winny zawierać również adnotację właściwego wojewody o wybranej formie realizacji prawa do rekompensaty oraz o wysokości rekompensaty określonej zgodnie z art. 13 w/w ustawy

2. zaświadczenie właściwego wojewody o ujawnieniu w/w uprawnienia w rejestrze o którym mowa w art. 19 w/w ustawy.

3. ponadto w/w osoby obowiązane są do przedłożenia dokumentów urzędowych świadczących o wartości nabytego prawa własności nieruchomości albo wartości nabytego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej i wartości położonych na niej budynków, a także innych urządzeń albo lokali , nabytego w ramach realizacji prawa do rekompensaty przez tę osobę lub przez jej poprzedników prawnych.

Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.

Nabywca nieruchomości zobowiązany jest do :
1. wpłacenia ceny wylicytowanej, pomniejszonej o wpłacone wadium, nie później niż do dnia zawarcia umowy notarialnej przenoszącej własność,
2. opłacenia kosztów umowy notarialnej,
3. opłacenia podatku VAT wg stawek obowiązujących,
4. korzystania z nieruchomości zgodnie z jej przeznaczeniem.

O terminie zawarcia umowy notarialnej uczestnik, który przetarg wygrał zostanie powiadomiony pisemnie po uzyskaniu zgody Wojewody Małopolskiego na zbycie przedmiotowej nieruchomości .

Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie stawi się bez usprawiedliwienia do umowy notarialnej , organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

Uczestnik przetargu może zaskarżyć do Wojewody Małopolskiego czynności związane z przeprowadzeniem przetargu w terminie 7-miu dni od dnia ogłoszenia wyniku przetargu.

Z przyczyn uzasadnionych Skarb Państwa zastrzega sobie prawo odwołania wyniku przetargu.

Bliższych informacji udziela Wydział Geodezji i Gospodarki Gruntami Starostwa Powiatowego w Wadowicach, ul. Mickiewicza 24 33 8734264.

Tak wygląda pierwszy, polski samochód elektryczny, Izera

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3