https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Olkuskie. Uwaga kierowcy, ślisko na drogach! [ZDJĘCIA]

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Niekorzystne i szybko zmieniające się warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia, opady deszczu czy śniegu i mgły są przyczyną wielu kolizji i wypadków na drodze, czego przykłady mieliśmy ostatnio w powiecie olkuskim.

We wtorek, 21 listopada volkswagen golf potrącił 65-letniego mężczyznę, który znajdował się na przejściu dla pieszych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Policjanci będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Z kolei w poniedziałek, 20 listopada w Wierzchowisku doszło do wypadku, w którym zostały ranne dwie osoby: kierowca i pasażerka opla. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący scanią z przyczepą na łuku drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka oplem. Do wypadku doszło prawdopodobnie na skutek zarzucenia przyczepy na przeciwległy pas ruchu. Droga w tym miejscu była mokra i śliska.

Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie czas hamowania pojazdu. Gwałtowne manewry wykonywane na mokrej nawierzchni, czy błocie poślizgowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem a w konsekwencji do wypadków i kolizji. Policja apeluje: - Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

Kierowcom przypominamy o zmianie opon z letnich na zimowe. Pieszym, z kolei, o korzystaniu z elementów odblaskowych. Zwłaszcza, że na drodze szybko zmieniają się warunki i wcześnie zapada zmrok. Kamizelki odblaskowe, breloczek, opaska czy zwykła latarka sprawią, że przy złej pogodzie i słabo oświetlonej drodze, piesi będą lepiej widoczni dla kierowców.

WIDEO: Jak się zachować w przypadku kolizji, a jak w czasie wypadku? - rady policjanta

Autor: Joanna Urbaniec, Gazeta Krakowska

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Anna
Bardzo proszę o kontakt rodzinę potrąconego 65-letniego Pana. Mam bardzo ważne informację do przekazania. [email protected]
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska