73 z 90
Właściciel firmy Pal-Mar Sikora. Do plebiscytu nominowany...

Marcin Sikora, właściciel firmy Pal-Mar Sikora. ZWYCIĘZCA W KATEGORII BIZNES W POWIECIE KRAKOWSKIM

Właściciel firmy Pal-Mar Sikora. Do plebiscytu nominowany m.in za to, że pomimo natłoku obowiązków zawsze pozostaje chętny do pomocy, wspiera wolontariaty i pomaga w sponsorowaniu biednych i potrzebujących osób.

- Jako firma staramy się pomóc w przeprowadzaniu akcji charytatywnych, które odbywają się na terenie gminy. To zwykle wsparcie w pozyskiwaniu gadżetów, sponsorów, udostępnieniu sprzętu do nagłośnienia lub pomoc logistyczna w organizacji. Zwykle są to akcje okolicznościowe, podczas których przekazujemy produkty, będące przedmiotem licytacji na konkretny cel - mówi Marcin Sikora.

Jego firma zajmuje się m.in. kompleksowym utrzymywaniem domu, ogrodu i firmy. Dba o utrzymanie zieleni oraz nieruchomości, a także o zachowanie w sprawności sprzętu biurowego. W ramach usług pełnionych przez firmę Pal-Mar Sikora znajduje się sprzątanie, mycie okien, odśnieżanie czy prace konserwatorskie i usługi transportowe.

- Pracujemy przy pomocy własnego sprzętu i środków - dodaje właściciel firmy.

SMS pod nr 72355 o treści OB.34

74 z 90
Przez 5 lat był Dyrektorem Domu Kultury w Miechowie. Teraz...

Marcin Durman. ZWYCIĘZCA W KATEGORII KULTURA W POWIECIE MIECHOWSKIM

Przez 5 lat był Dyrektorem Domu Kultury w Miechowie. Teraz pracuje w placówce, dzieląc się swoją pasją z innymi. Jest instruktorem gry na perkusji, koordynuje działalność zespołów muzycznych. Jednocześnie z jego pasji do rowerów powstała Sekcja Rowerowa, w ramach której odbywają się wycieczki i rajdy. Prowadzi także modelarnię, ponieważ, jak przyznaje, od zawsze uwielbiał sklejać modele.

- Modelarnia to grupowe zajęcia, które odbywają się raz w tygodniu. Inaczej jest z Sekcją Rowerową, która najmocniej działa w sezonie letnim. Wówczas organizowane są rajdy rowerowe, wynikające z poszczególnych okoliczności, jak np. Europejski Dzień bez Samochodu, czy też te bez okazyjne, związane po prostu z aktywnym wykorzystaniem wolnego czasu - zapewnia. W tym roku najdłuższy rajd będzie mierzyć nawet 600 km i poprowadzi aż w Bieszczady.

Organizator podkreśla, że wszystkie te rajdy nie funkcjonują na zasadzie rywalizacji. - To nie są zawody na wyścigi. Każdy, kto w określonym limicie czasu przejedzie ten dystans i zmieści się w nim, jest zwycięzcą. Nominowany za zaangażowanie i serce wkładane w pracę w Domu Kultury i Sportu.

SMS pod nr 72355 o treści OK.79

75 z 90
Zaangażowany w Szlachetną Paczkę, udziela się również w...

Wojciech Małodobry, zaangażowany w "Szlachetną Paczkę". ZWYCIĘZCA W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA W POWIECIE MIECHOWSKIM

Zaangażowany w Szlachetną Paczkę, udziela się również w akcjach charytatywnych, mających na celu pomoc osobom z lokalnej społeczności.

-Organizujemy koncerty, spotkania, na których zbieramy środki na pomoc potrzebującym - przyznaje. Prowadzi akcje i licytacje, z których dochód zostaje przeznaczony na konkretny cel.

- Pieczemy i przynosimy ciasta, częstujemy nimi innych, którzy w zamian za kawałek smakołyku wrzucają na wybrany przez nas cel dowolną sumę. W ten sposób przyczyniamy się do pomocy osobom, które potrzebują jej najbardziej - dodaje.

Ostatnio był organizatorem koncertu dla dziewczyny, która potrzebowała pieniędzy na kosztowną rehabilitację.

Do plebiscytu nominowany m.in. za zaangażowanie w lokalne akcje charytatywne i aktywną działalność w Miechowskiej Sekcji Rowerowej, która powstała oficjalnie w październiku 2005 roku z potrzeby zjednoczenia wszystkich miłośników turystyki rowerowej z Miechowa i okolic. Organizowane przez nich inicjatywy mają popularyzować tę dyscyplinę sportu bardziej jako zabawę niż prawdziwą rywalizację.

SMS pod nr 72355 o treści OD.

76 z 90
Na co dzień nauczycielka, od lat opiekuje się zuchami w...

Barbara Adamska, nauczycielka, opiekuje się zuchami z Miechowa. ZWYCIĘŻCZYNI W KATEGORII SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA W POWIECIE MIECHOWSKIM

Na co dzień nauczycielka, od lat opiekuje się zuchami w Szkole Podstawowej nr 1 w Miechowie. Jak sama mówi, po prostu bardzo lubi pracę z dziećmi, dlatego oprócz nauki w szkole zajmuje się swoją gromadą. Sama zresztą też była i zuchem, i harcerką, a potem zaczęła pracować jako instruktorka. Podharcmistrz Barbara stara się co roku pomagać przy „sprzątaniu świata”, organizowanym na przełomie września i października. Dzieci regularnie też odwiedzają podopiecznych Domów Pomocy Społecznej („Kombatant” i „Betania”).

- Zuchostwo to jest wciąż potrzebne zjawisko - mówi podharcmistrz Adamska. - Uczy pozytywnych wartości, kształtuje dobry stosunek do przyrody, poszanowanie natury i nawyki dbania o nią - dodaje. Tradycyjne są już udziały zuchów w kiermaszach świątecznych. Barbara Adamska angażuje się w poszukiwanie sponsorów, dzięki którym przeprowadzane są w szkole akcje mikołajkowe. Ostatnio też dzięki pozyskanym środkom udało się pomalować korytarz szkolny. Przewodnicząca osiedla nr 5. W ubiegłym roku został zrealizowany jej projekt budżetu obywatelskiego, który zakładał budowę siłowni oraz placu zabaw.

SMS pod nr 72355 o treści OS.49

Pozostało jeszcze 13 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Idealne miejsca w Tatrach na szybki, wiosenny spacer. Bez tłumów i wielkiego wysiłku

Idealne miejsca w Tatrach na szybki, wiosenny spacer. Bez tłumów i wielkiego wysiłku

Wschód nie taki daleki. O czym opowiadają współcześni artyści z Japonii?

Wschód nie taki daleki. O czym opowiadają współcześni artyści z Japonii?

Wojna o Stawy Adolfińskie w gminie Oświęcim trwa. Wspólny front przeciwko żwirowni

Wojna o Stawy Adolfińskie w gminie Oświęcim trwa. Wspólny front przeciwko żwirowni

Zobacz również

Wschód nie taki daleki. O czym opowiadają współcześni artyści z Japonii?

Wschód nie taki daleki. O czym opowiadają współcześni artyści z Japonii?

W letnich butach, bez raków i czekana. Tak turyści zdobywali Rysy

W letnich butach, bez raków i czekana. Tak turyści zdobywali Rysy