
Jarosław Moskwa, założyciel Centrum Medycznego Top-Med. ZWYCIĘŻCZYNI W KATEGORII BIZNES W POWIECIE MIECHOWSKIM
Nominowany za niezwykle dynamiczny rozwój Centrum Medycznego Top-Med, którego jest prezesem i założycielem.
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne Top-Med został utworzony w 1998 roku. Przez pierwszych osiem lat swojej działalności w ramach placówki funkcjonowały tylko prywatne poradnie specjalistyczne. Zakład bardzo szybko poszerzał zakres swoich usług m.in. o laboratorium analityczne, RTG zęba. W 2006 r. po ogłoszeniu konkursów przez NFZ zakład zawarł pierwsze umowy na udzielanie świadczeń zdrowotnych , takich jak ambulatoryjna opieka specjalistyczna oraz rehabilitacja lecznicza.
W 2013 r. NZOZ CM Top-Med otrzymał certyfikat jakości usług ISO, przyznawany zakładom z najwyższą jakością swoich usług. - Pacjent, który do nas trafi, może być pewien, że jest w odpowiednim miejscu i spokojnie może oddać swoje zdrowie i życie w nasze ręce - zapewnia zespół Top-Med. Obecnie zakład oferuje szereg badań diagnostycznych, laboratoryjnych oraz porad lekarzy wielu specjalności. Część z nich jest kontraktowana z Narodowym Funduszem Zdrowia. Obecnie na terenie Miechowa w ramach Top-Med funkcjonują trzy poradnie.
SMS pod nr 72355 o treści OB.59

Mariusz Buda - prezes Góralskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki. ZWYCIĘZCA W KATEGORII KULTURA W POWIECIE MYŚLENICKIM
Prezes Góralskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, wielki pasjonata orkiestry i jej członek. Całość pracy na rzecz orkiestry wykonuje społecznie. Prezes Związku Podhalan Oddziału Górali Kliszczackich. Kontynuator tradycji regionalnych, który dba o zachowanie gwary, strojów, pieśni, przyśpiewek. Promotor regionu Górali Kliszczaków w kraju i za granicą. Orkiestra może się pochwalić dużą ilością różnego rodzaju występów, których do obecnej chwili naliczono już ponad 750. Dzięki pozyskaniu środków unijnych zespół rozwija się i koncertuje na scenach całego świata. W roku 2013 Orkiestra mogła zaprezentować swój repertuar w chińskim Szanghaju. Jak przyznaje, to była najdalsza i najbardziej ekscytująca podróż. Radny Gminy Tokarnia od roku 2010. Z wykształcenia mgr inżynier budownictwa, absolwent Politechniki Krakowskiej. W 2014 roku Mariusz Buda otrzymał tytuł Zasłużony Członek Związku Podhalan w Polsce. W 2015 roku Mariusz Buda dostał też nagrodę Starosty Powiatu Myślenickiego w dziedzinie Kultury i Sztuki. Od roku 2015 jest członkiem i delegatem Lokalnej Grupy Działania Turystyczna Podkowa. Jak podkreśla, praca z ludźmi to dla niego czysta przyjemność.
SMS pod nr 72355 o treści OK.192

Sylwia Michalec-Jękot, Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Myśleniach. ZWYCIĘŻCZYNI W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA W POWIECIE MYŚLENICKIM
Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Myśleniach. Nominowana m.in. za zbudowanie od zera tego ośrodka, a także sprawienie swoim zaangażowaniem i sercem włożonym w pracę z ludźmi , że jest on dziś wzorem dla podobnych miejsc tworzonych w Polsce. Zasiada w ministerialnym zespole monitorującym do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Nominowana za przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
- Pracujemy z osobami doświadczającymi kryzysów psychologicznych. To ludzie, którzy w życiu mierzą się sytuacjami trudnymi - żałobą, doświadczeniem wypadku komunikacyjnego, sa ofiarami przemocy. Wśród nich zwracają się do nas też tacy, którzy borykają się ze zmianami związanymi z naturalnym rozwojem człowieka - mówi Sylwia Michalec-Jękot.
Interwencja kryzysowa, którą świadczy ośrodek, polega na natychmiastowej pomocy osobie jej potrzebującej.
- Udało nam się po 12 latach działalności otworzyć pomoc całodobową, siedem dni w tygodniu. To, że ludzie chętnie z niej korzystają, pokazuje nam, że jesteśmy im naprawdę potrzebni - podkreśla pani dyrektor.
SMS pod nr 72355 o treści OD.110

Stanisław Topa, społecznik i aktywista obywatelski. ZWYCIĘZCA W KATEGORII SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA W POWIECIE MYŚLENICKIM
Ma 56 lat. Połowę życia spędził angażując się w różne aktywności obywatelskie. Zaczął od komitetów rodzicielskich, w czasach, kiedy jego córki chodziły do szkoły. Potem była to działalność w radzie sołeckiej, członkostwo w radzie budowy kościoła w Trzemeśni (był tam inspektorem nadzoru) i członkostwo w Stowarzyszeniu „My Łęczanie” (od początku jego istnienia jest jego prezesem). Od 2014 roku jest radnym miejskim gminy Myślenice (z okręgu Łęki, Droginia, Bulina). Urodzony łęczanin, jak sam przyznaje, nie bardzo wyobraża sobie życie z dala od Łęk. Ze Stowarzyszeniem „My Łęczanie” nie tylko zabiega o budowę we wsi miejsca rekreacji dla dużych i małych, ale i pracuje fizycznie na budowie. Razem z innymi mieszkańcami odkamieniał pola (do niedawna nieużytki), na których powstaje Park Społeczny. - Moje marzenie? Żeby skończyć ten park. Jak pięknie byłoby widzieć, że dzieci mogą już z niego korzystać. Na szczęście, już niewiele brakuje… - mówi.
Pracuje w Urzędzie Gminy Pcim jako kierownik jednego z referatów. Ma żonę i dwie córki. Rodzina, to jak twierdzi, jego największy życiowy sukces.
SMS pod nr 72355 o treści OS.79