
Krystian Stopka, właściciel „Serwus-Wsparcie Kreatywne”. ZWYCIĘZCA W KATEGORII BIZNES W POWIECIE MYŚLENICKIM
Ma 25 lat. Od ubiegłego roku prowadzi swoją firmę „Serwus- Wsparcie Kreatywne”. Nazwał ją tak, bo chciał podkreślić otwartość na innych. - Tak się przecież witamy: mówiąc „serwus” - mówi.
W swojej pracy ma do czynienia z osobami znanymi z pierwszych stron gazet. Jednak zapytany o swój największy sukces, nie mówi o stolicy, celebrytach, ale o akcji na rzecz pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Jej celem było przywrócenie przerwanej terapii komórkami macierzystymi.
Chęć pomocy słabszym to coś co go charakteryzowało jeszcze w czasach szkolnych. To wtedy zaangażował się w wolontariat. Wspierał akcję Pola Nadziei na rzecz krakowskiego Hospicjum św. Łazarza. Razem z Reprezentacyjną Orkiestrą Miasta i Gminy Myślenice, w której jest perkusistą, organizował koncert charytatywny dla chorego dziecka. Był wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”. Jego zaangażowanie i umiejętności doceniono w Stowarzyszeniu Wiosna, gdzie przepracował kilka lat jako koordynator „Szlachetnej Paczki”. Można być pewnym, że jeszcze będzie o nim głośno. I wcale nie chodzi tu o grę na perkusji.
SMS pod nr 72355 o treści OB.66

Wojciech Kahan. ZWYCIĘZCA W KATEGORII KULTURA W POWIECIE PROSZOWICKIM
Absolwent Instytutu Liturgicznego przy Papieskiej Akademii Teologicznej. Przez 24 lata pełnił funkcję organisty przy proszowic-kiej parafii. Związał się z nią w 1990 roku i choć organistą już nie jest, w Proszowicach pozostał. Od kilkunastu lat prowadzi z powodzeniem parafialny chór. - Gdy rozpoczynałem pracę w parafii, działał w niej jeszcze chór prowadzony przez mojego poprzednika. Z czasem jego członkowie zaczęli jednak w sposób naturalny odchodzić i działalność zanikła. Po jakimś czasie postanowiliśmy go reaktywować w oparciu o dzieci byłych chórzystów, uczestników pielgrzymek itd. - wspomina. Chór w nowym składzie istnieje od 2005 roku. Jest instytucją nieomal rodzinną: śpiewa w nim sporo małżeństw, dochodzą dzieci. Łączą ich bliskie więzy towarzyskie i doroczne wspólne wyjazdy wakacyjne. To za namową swoich chórzystów zdecydował się prowadzić zespół, gdy zrezygnował z pracy organisty. - Przekonali mnie, że szkoda byłoby zmarnować tylu lat wspólnej pracy - mówi. Obok muzyki posiada jeszcze jedną pasję - samochody. Prowadzi firmę autokarową i gdy jest taka potrzeba, wozi swój chór na gościnne występy.
SMS pod nr 72355 o treści OK.131

Piotr Łakomy, wolontariusz "Szlachetnej Paczki". ZWYCIĘZCA W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA W POWIECIE PROSZOWICKIM
Pochodzący z Przemęczan w gminie Radziemice 34-latek jest wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”, a także inicjatorem i współorganizatorem wielu lokalnych akcji charytatywnych. - Zaczęło się od tego, że chciałem spróbować swoich sił jako wolontariusz i w 2016 roku zgłosiłem się do pomocy przy organizacji „Szlachetnej Paczki”. Bardzo mi się to spodobało. Taka działalność pozwala poznać ludzi, żyjących w ciężkich warunkach, a dzięki temu lepiej docenić to, co sami posiadamy - mówi.
Ale to nie wszystko,bo Piotr Łakomy zaangażował się w wiele innych akcji charytatywnych. Był współorganizatorem rajdu rowerowego, w czasie którego zbierano środki dla przebywającego w Klinice Budzik, Karola Pabiana. Stara się pomagać mężczyźnie z Igołomi, który urodził się z zespołem Downa. Zaangażował się również w pomoc dla rodziny, której dom latem został podpalony. Piotr Łakomy ma przy tym wiele pomysłów. - Zwrócimy się do sklepów zajmujących się sprzedażą mebli, by poszkodowanym rodzinom dostarczyły je bez prowizji. Chcielibyśmy podjąć współpracę z Bankiem Żywności i systematycznie dostarczać paczki dla rodzin potrzebujących - zapowiada.
SMS pod nr 72355 o treści OD.153

Piotr Stanek, Działacz sportowy, inicjator wydarzeń o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym i charytatywnym. ZWYCIĘZCA W KATEGORII SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA W POWIECIE PROSZOWICKIM
Działacz sportowy, inicjator wydarzeń o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym i charytatywnym. Ma 33 lata, żonę Ernestynę i syna Jakuba, którzy wspierają go we wszelkich przedsięwzięciach.
Zacięcie do działania dla lokalnej społeczności wyniósł z domu. - Tata był wiele lat działaczem ochotniczej straży pożarnej w Klimontowie, a obecnie jest radnym. Mama działała w Kole Gospodyń Wiejskich i zakładała kółka rolnicze - mówi. W 2004 roku wspólnie z grupą kolegów założył w Klimontowie Ludowy Klub Sportowy Agricola, w którym dzisiaj pełni funkcję skarbnika. Od początku łączył grę w piłkę z pracą w klubowym zarządzie. Gdy kontuzja nie pozwoliła mu na występy na boisku, skoncentrował się na roli działacza. Choć w jego przypadku lepszymi określeniami wydają się słowa społecznik i pasjonat. Dzisiaj Agricola to nie tylko klub sportowy, ale stowarzyszenie, wokół którego w dużej mierze toczy się życie miejscowości. Co roku odbywają się tu imprezy o ponadgminnym zasięgu: Dzień Dziecka, piknik rodzinny i turniej wsi. Czasem towarzyszą im zbiórki pieniędzy na cele charytatywne. Piotr Stanek zawsze jest jednym z głównych organizatorów.
SMS pod nr 72355 o treści OS.187