https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oświęcim. Międzynarodowy Kongres Współczesnej Edukacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej

Bogusław Kwiecień
Zbiory PWSZ Oświęcim
W ciągu czterech dni trwania kongresu odbyły się 124 prelekcje, których tematyka nawiązywała do nowatorskich kierunków w procesie nauczania i poruszała zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz prawami człowieka

W ramach współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu z Uniwersytetem w Mugli w Turcji uczelnia oświęcimska była gospodarzem III Międzynarodowego Kongresu Współczesnej Edukacji.

Inicjatorami kongresu byli honorowy profesor PWSZ w Oświęcimiu Mathias Gleitze oraz rektor uczelni prof. dr hab. Witold Stankowski we współpracy z prof. dr Nevide Akpinar Dellal z Uniwersytetu w Mugli. W uroczystym otwarciu kongresu wziął udział m.in. chór z Libiąża Canticum Canticorum pod batutą Piotra Ciuły, który muzycznie zapoznał zagraniczną publiczność z polska kulturą.

W ciągu czterech dni trwania kongresu odbyły się 124 prelekcje, których tematyka nawiązywała do nowatorskich kierunków w procesie nauczania i poruszała zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz prawami człowieka.

Swoje prace mogli przedstawić także m.in. wykładowcy oświęcimskiej uczelni: mgr Piotr Zięba - pracownik Instytutu Nauk Politycznych, dr Marian Krupa – pracownik Instytutu Zarządzania i Inżynierii Produkcji, dr Witold Ziara - pracownik Instytutu Wychowania Fizycznego, dr Adam Drozdek - pracownik Instytutu Informatyki. Kolejny podobny kongres planowany jest w PWSZ Oświęcim za trzy lata.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska